Polityka i spoleczenstwo

Ziobro zabrał syna do USA, a później dołączyła żona. I już ma bilet powrotny! "Z Włoch uda się do Brukseli"

18 maja 2026, 19:45940 wyswietlen
Udostępnij:

Wiele wskazuje na to, że Zbigniew Ziobro niczym w filmie sensacyjnym przemierzał samochodem Europę, by dostać się do… Mediolanu. W ucieczce do USA politykowi PiS mogła pomóc premierka Włoch Giorgia Meloni. Pomógł Kurski, Bielan i… Meloni? Na polskim politycznym podwórku nie brakuje emocji. W niedzielę 10 maja gruchnęła wieść, że Zbigniew Ziobro cichaczem ewakuował się z Budapesztu do USA. Zrobił to tuż przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowego premiera Węgier Petera Magyara, który już wcześniej dawał do zrozumienia, że polityczni uciekinierzy – Ziobro i Marcin Romanowski – nie mają czego szukać w jego kraju. Ziobro od kilku dni lansuje się w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się nawet, że ma pełnić rolę „korespondenta” i eksperta TV Republika, co wzbudziło spekulacje, że telewizja była jakoś zamieszana w ucieczkę polityka PiS. Kluczową rolę w tym planie odegrał według nieoficjalnych informacji zaś Adam Bielan, który znany jest ze swoich wpływów i zagranicznych kontaktów. Swoją robotę miał też do wykonania Jacek Kurski. – Wiemy, że Jacek Kurski lobbował u Amerykanów, że Patrycja Kotecka lobowała u Amerykanów – mówił Andrzej Stankiewicz z Onetu. Dziennikarz podzielił się też ciekawymi, niepotwierdzonymi informacjami na temat dokładnego miejsca pobytu Ziobry. – Plotki z Waszyngtonu są takie, że Zbigniew Ziobro mieszka u Jacka Kurskiego – wskazał Stankiewicz. Kurski

Ziobro zabrał syna do USA, a później dołączyła żona. I już ma bilet powrotny! "Z Włoch uda się do Brukseli"

Wiele wskazuje na to, że Zbigniew Ziobro niczym w filmie sensacyjnym przemierzał samochodem Europę, by dostać się do… Mediolanu. W ucieczce do USA politykowi PiS mogła pomóc premierka Włoch Giorgia Meloni.

Pomógł Kurski, Bielan i… Meloni?

Na polskim politycznym podwórku nie brakuje emocji. W niedzielę 10 maja gruchnęła wieść, że Zbigniew Ziobro cichaczem ewakuował się z Budapesztu do USA. Zrobił to tuż przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowego premiera Węgier Petera Magyara, który już wcześniej dawał do zrozumienia, że polityczni uciekinierzy – Ziobro i Marcin Romanowski – nie mają czego szukać w jego kraju.

Ziobro od kilku dni lansuje się w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się nawet, że ma pełnić rolę „korespondenta” i eksperta TV Republika, co wzbudziło spekulacje, że telewizja była jakoś zamieszana w ucieczkę polityka PiS. Kluczową rolę w tym planie odegrał według nieoficjalnych informacji zaś Adam Bielan, który znany jest ze swoich wpływów i zagranicznych kontaktów. Swoją robotę miał też do wykonania Jacek Kurski.

– Wiemy, że Jacek Kurski lobbował u Amerykanów, że Patrycja Kotecka lobowała u Amerykanów – mówił Andrzej Stankiewicz z Onetu. Dziennikarz podzielił się też ciekawymi, niepotwierdzonymi informacjami na temat dokładnego miejsca pobytu Ziobry. – Plotki z Waszyngtonu są takie, że Zbigniew Ziobro mieszka u Jacka Kurskiego – wskazał Stankiewicz. Kurski sam już jakiś czas temu zamieszkał na stałe w USA. – Stara miłość, mimo turbulencji, które przez lata obu panów dzieliły, wróciła – podsumował dziennikarz.

Kotecka-Ziobro ma już bilet powrotny

Teraz dziennikarze Radia ZET ustalili, jak mogła przebiegać wielka ucieczka Ziobry. Jak się okazuje, polityk PiS zwiewał samochodem przez Europę. „Ziobro do Mediolanu mógł dostać się samochodem przez Austrię, która należy do Strefy Schengen (nie ma kontroli granicznej). Ewentualnie mógł skorzystać z prywatnego lotu z Budapesztu do Mediolanu” – informuje Radio ZET. Dlaczego Włochy? Wszystko przez Giorgię Meloni która przychylnym okiem patrzy na PiS-owskiego uciekiniera.

Ziobro wyleciał do New Jersey (zapewne dzięki paszportowi genewskiemu), a towarzyszył mu syn Jerzy. Dopiero po trzech dniach do rodziny dołączyła Patrycja Kotecka-Ziobro. Jak się okazuje, żona polityka ma już nawet bilet powrotny: 1 czerwca wyleci z USA do Wenecji. „Z Włoch prawdopodobnie uda się do Brukseli. Kotecka-Ziobro pracuje tam jako asystentka europosłów: Daniela Obajtka, Patryka Jakiego i Jacka Ozdoby” – informuje Radio ZET.

Źródło: Radio ZET

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz