Polityka i spoleczenstwo

Zatroskana Kempa usłyszała nowe wieści o Ziobrze. Od razu złapała za klawiaturę! „Jest pan potrzebny w Polsce”

12 stycznia 2026, 08:23652 wyswietlen
Udostępnij:

To już oficjalne: Zbigniew Ziobro dostał od Viktora Orbana azyl. Informacja mocno poruszyła Beatę Kempę, która od razu złapała za klawiaturę. – Proszę nie wracać, jest pan potrzebny Polsce cały i zdrowy – napisała Kempa. Ziobro dostał azyl – Wybieram walkę z politycznym bandytyzmem i bezprawiem. Stawiam opór postępującej dyktaturze. Czynię to w imię zasad, którymi zawsze się kierowałem i z powodu których stałem się dziś celem osobistej zemsty Donalda Tuska i jego środowiska – napisał w poniedziałek z samego rana Zbigniew Ziobro. Ta „walka” i „opór” to w praktyce ucieczka. Polityk PiS ogłosił, że otrzymał od węgierskiego rządu azyl. Ziobro stracił już bowiem immunitet, a prokuratura chce postawić mu 26 zarzutów związanych z nieprawidłowościami wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sejm wyraził zgodę na jego zatrzymanie i areszt. To dlatego od kilku miesięcy polityk PiS trzyma się z dala od Polski i krąży między Brukselą a Budapesztem. – Stałem się obiektem polowania i nagonki dlatego, że jako Prokurator Generalny zainicjowałem liczne śledztwa dotyczące ich korupcji i złodziejstwa (…) W tej sytuacji zdecydowałem się skorzystać z azylu udzielonego mi przez rząd Węgier z powodu politycznych represji w Polsce – przekazał Ziobro, który tym samym oficjalnie już dołącza do Marcina Romanowskiego w klubie „polityków PiS na

Zatroskana Kempa usłyszała nowe wieści o Ziobrze. Od razu złapała za klawiaturę! „Jest pan potrzebny w Polsce”

To już oficjalne: Zbigniew Ziobro dostał od Viktora Orbana azyl. Informacja mocno poruszyła Beatę Kempę, która od razu złapała za klawiaturę. – Proszę nie wracać, jest pan potrzebny Polsce cały i zdrowy – napisała Kempa.

Ziobro dostał azyl

Wybieram walkę z politycznym bandytyzmem i bezprawiem. Stawiam opór postępującej dyktaturze. Czynię to w imię zasad, którymi zawsze się kierowałem i z powodu których stałem się dziś celem osobistej zemsty Donalda Tuska i jego środowiska – napisał w poniedziałek z samego rana Zbigniew Ziobro. Ta „walka” i „opór” to w praktyce ucieczka. Polityk PiS ogłosił, że otrzymał od węgierskiego rządu azyl. Ziobro stracił już bowiem immunitet, a prokuratura chce postawić mu 26 zarzutów związanych z nieprawidłowościami wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sejm wyraził zgodę na jego zatrzymanie i areszt. To dlatego od kilku miesięcy polityk PiS trzyma się z dala od Polski i krąży między Brukselą a Budapesztem.

Stałem się obiektem polowania i nagonki dlatego, że jako Prokurator Generalny zainicjowałem liczne śledztwa dotyczące ich korupcji i złodziejstwa (…) W tej sytuacji zdecydowałem się skorzystać z azylu udzielonego mi przez rząd Węgier z powodu politycznych represji w Polsce – przekazał Ziobro, który tym samym oficjalnie już dołącza do Marcina Romanowskiego w klubie „polityków PiS na uchodźstwie”.

Kempa zatroskana o Ziobrę

Wieść o azylu dla Ziobry bardzo poruszyła Beatę Kempę. Doradczyni prezydenta rozpisała się na platformie X. W jednym poście podziękowała – po angielsku! – Viktorowi Orbanowi. W kolejnym zwróciła się już bezpośrednio do Ziobry.

Proszę nie wracać. Jest Pan potrzebny Polsce cały i zdrowy. Proszę chronić Rodzinę. Dyktatura nie odpuszcza i stosuje zemstę zbiorową. Ich czas powoli się kończy – napisała poruszona Kempa. Internauci nie mieli litości i pod postem pojawiło się sporo ironicznych wpisów.

„Pierwszy raz się muszę zgodzić. Proszę nie wracać, a najlepiej proszę zabrać więcej kolegów”, „Niech nie wraca, chyba że na biało czerwonym koniu, w jednym siodle z Panem Marcinem Romanowskim! Niech żyje Donald Trump”, „Zawsze możesz do niego dołączyć i nie zapomnij o innych kolegach” – czytamy we wpisach.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz