Trwała gala MMA, gdy Nawrocki podszedł do Trumpa. Kamery to wychwyciły! „Krótka rozmowa”
Karol Nawrocki bawił się na gali MMA w USA. Kamery uchwyciły moment jego krótkiej rozmowy z Donaldem Trumpem.

Karol Nawrocki bawił się na gali MMA zorganizowanej w dniu 80. urodzin Donalda Trumpa. Kamery uchwyciły moment krótkiej wymiany zdań obu prezydentów. Nie wiadomo, o czym rozmawiali.
Nawrocki rozmawiał z Trumpem
Karol Nawrocki przebywa w USA. W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu na terenie Białego Domu odbyła się gala MMA UFC Freedom 250. Uczciła ona 250. rocznicę powstania Stanów Zjednoczonych i 80. urodziny Donalda Trumpa.
Do Białego Domu przybyło około 4 tysięcy gości, w tym właśnie Karol Nawrocki. Kamery wychwyciły moment, w którym polski prezydent podszedł do Trumpa. Panowie odbyli krótką rozmowę. Nie wiadomo jeszcze, jaki był temat tej dyskusji.
– W trakcie gali UFC w Białym Domu doszło do krótkiej rozmowy prezydenta Nawrockiego z Donaldem Trumpem – poinformował Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Białym Domu.
W trakcie gali UFC w Białym Domu doszło do krótkiej rozmowy prezydenta Nawrockiego z Donaldem Trumpem.
Wypatrzył @stevennelson10. Dziękuję, Steven! pic.twitter.com/ngBCaI7JOy
— Marek Wałkuski (@Marekwalkuski) June 15, 2026
Karol Nawrocki i Donald Trump podczas gali UFC 250.
No chwilę mimo wszystko panowie pogadali ( ͡~ ͜ʖ ͡°) pic.twitter.com/jSN3lrfbxa
— chrzanik (@chrzanikx) June 15, 2026
Wcześniej szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz zapowiadał, że planowana jest rozmowa prezydentów „w cztery oczy”. Nawrocki miał poruszyć z Trumpem tematy polskiego bezpieczeństwa, współpracy energetyczno-gospodarczej i stałej obecności wojsk USA w Polsce.
– W przypadku relacji polsko-amerykańskich one w głównej mierze albo powiedziałbym, że wyłącznie, opierają się na dobrych relacjach pomiędzy prezydentami. Wszyscy wiemy, jak duże problemy ma strona rządowa, żeby do czegokolwiek przekonać Amerykanów. Prezydent Nawrocki te zdolności posiada. (…) Czasami wystarczy kilka, kilkanaście minut na dany temat, żeby pewne rzeczy załatwić niż realizowane z wielką ceremonialną pompą długie rozmowy – opowiadał Przydacz. Czy coś udało się załatwić podczas tej króciutkiej wymiany zdań na oktagonie? Z niecierpliwością czekamy na komunikat Kancelarii Prezydenta.
Prezydent wylewa żale na rząd
Jeszcze przed imprezą Nawrocki mówił dziennikarzom, że każde jego spotkanie z Trumpem jest okazją, aby „rozmawiać o interesach Polski”.
– Bardzo ceni naszą osobistą relację, ale też bardzo ceni naród polski – i to jest ważne – naszą historię, nasze wydatki na zbrojenia, naszych żołnierzy, którzy brali udział w misjach amerykańskich, misjach NATO – mówił zadowolony Nawrocki. Nie powstrzymał się jednak i ruszył do ataków na rząd. Zarzucił władz rzekomą „antyamerykańską narrację”.
– Jest problem z egzekwowaniem tego, co na najwyższym poziomie politycznym ja ustalę z Prezydentem Donaldem Trumpem – żalił się Nawrocki. Stwierdził, że „gdyby był rząd, który jest w stanie skorzystać z koniunktury, jaka narysowała się w relacji dwóch Prezydentów, to byśmy byli dużo dalej”.
– Mam nadzieję, że uda mi się zmobilizować polski rząd do tego, aby korzystać z ułożenia tych relacji na najwyższym szczeblu – rzucił Nawrocki. Ale co takiego zablokował rząd, co niby on załatwił z Trumpem – tego nie sprecyzował.
Źródło: TVN24
Udostepnij artykul
