Polityka i spoleczenstwo

Takiego ciosu się nie spodziewał! Kibice wywiesili transparenty o Nawrockim, TO nie są miłe hasła. „Nie jesteś…”

21 marca 2026, 08:41354 wyswietlen
Udostępnij:

„Nie jesteś jednym z nas!” – tak o Karolu Nawrockim napisali kibice Piasta Gliwice na transparencie, który wywiesili podczas meczu z Radomiakiem Radom. Podobny baner pojawił się na stadionie w Lublinie. Karol Nawrocki traci szacunek kibiców? Ciosu z takiej strony Karol Nawrocki się nie spodziewał. Podczas ekstraklasowego meczu Piasta Gliwice z Radomiakiem Radom na trybunach gliwickiego stadiony pojawił się uderzający w prezydenta transparent. „Karol Nawrocki — niekończące się areszty, nielegalne dowody, 60-tką [chodzi o art. 60 kodeksu karnego – red.] podajesz rękę, a krzywdzącym ludzi organom przyznajesz swobody. Nie jesteś jednym z nas! [oryginalna pisownia]” — napisali ultrasi na banerze. To musiało zaboleć Nawrockiego, który nie krył swoich powiązań z kibicowskim środowiskiem i jako prezydent bywał na stadionach. #PIARAD pic.twitter.com/o8xsSA2lBC — Polscy Kibice (@PolscyKibicePL) March 20, 2026 Gwizdy i kolejny baner Warto dodać, że po pierwszej połowie transparent ściągnięto, ale i tak mówi o nim cała Polska. Może dlatego, że ostatnio środowisko kibicowskie coraz częściej uderza w prezydenta: głośno było np. o sytuacji z meczu Górnik – Raków, podczas którego Nawrocki miał zostać wygwizdany. A przynajmniej tak twierdzą niektórzy świadkowie, gdyż inni uważają, że chodziło o  prezydenta Zabrza. Coś musi być na rzeczy, gdyż do podobnej sytuacji doszło na trybunach

Takiego ciosu się nie spodziewał! Kibice wywiesili transparenty o Nawrockim, TO nie są miłe hasła. „Nie jesteś…”

„Nie jesteś jednym z nas!” – tak o Karolu Nawrockim napisali kibice Piasta Gliwice na transparencie, który wywiesili podczas meczu z Radomiakiem Radom. Podobny baner pojawił się na stadionie w Lublinie.

Karol Nawrocki traci szacunek kibiców?

Ciosu z takiej strony Karol Nawrocki się nie spodziewał. Podczas ekstraklasowego meczu Piasta Gliwice z Radomiakiem Radom na trybunach gliwickiego stadiony pojawił się uderzający w prezydenta transparent.

„Karol Nawrocki — niekończące się areszty, nielegalne dowody, 60-tką [chodzi o art. 60 kodeksu karnego – red.] podajesz rękę, a krzywdzącym ludzi organom przyznajesz swobody. Nie jesteś jednym z nas! [oryginalna pisownia]” — napisali ultrasi na banerze.

To musiało zaboleć Nawrockiego, który nie krył swoich powiązań z kibicowskim środowiskiem i jako prezydent bywał na stadionach.

Gwizdy i kolejny baner

Warto dodać, że po pierwszej połowie transparent ściągnięto, ale i tak mówi o nim cała Polska. Może dlatego, że ostatnio środowisko kibicowskie coraz częściej uderza w prezydenta: głośno było np. o sytuacji z meczu Górnik – Raków, podczas którego Nawrocki miał zostać wygwizdany. A przynajmniej tak twierdzą niektórzy świadkowie, gdyż inni uważają, że chodziło o  prezydenta Zabrza.

Coś musi być na rzeczy, gdyż do podobnej sytuacji doszło na trybunach w Lublinie, gdzie miejscowy Motor grał z KGHM Zagłębiem Lubin. „K. Nawrocki – po cichu ustawę wetujesz. Wieloletnie areszty bez dowodów akceptujesz. Ustawa 1600, zmiany w KPK” – przekazali prezydentowi kibice.

Druk 1600 to nowelizacja ustawy, która dot. zmian w Kodeksie Postępowania Karnego: „wprowadzenia zakazu korzystania z nielegalnie zdobytych dowodów, ograniczenia nadmiernego stosowania tymczasowego aresztu, zwiększenia decyzyjności sądów, a zmniejszenia prokuratorów, zwiększenia prawa do obrony na wszystkich etapach postępowania prawa karnego, ułatwienia uzyskania pomocy prawnej z urzędu”.

Ustawa została przegłosowana przez Sejm i trafiła na biurko prezydenta, ale ten jej nie podpisał, przez co wróciła do parlamentu, co nie podoba się, jak widać, kibicom.

źródło: wp.pl, Onet.pl

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz