Szczepkowska znów dała do pieca, fani Nawrockiego nie wybaczą jej TYCH słów. "Rozmontowuje państwo" - CrowdMedia
Joanna Szczepkowska kolejny raz podsumowała prezydencką twórczość Karola Nawrockiego. Oj, fani prezydenta nigdy nie wybaczą jej tych słów.

Joanna Szczepkowska kolejny raz podsumowała prezydencką twórczość Karola Nawrockiego. Oj, fani prezydenta nigdy nie wybaczą jej tych słów.
Od początku krytykowała Nawrockiego
Joanna Szczepkowska w ostatnim czasie stała się jedną najczęściej cytowanych artystek w kontekście polskiej polityki. Aktorka, która przed laty ogłosiła, że „w Polsce skończył się komunizm”, chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie nie szczędzi słów krytyki Karolowi Nawrockiemu. Doszło nawet do tego, że fani prezydenta protestowali pod teatrem, w którym artystka występuje. I doszło do konfrontacji.
– Powiedziałam najpierw, że przyjechałam tu do pracy i dla widzów, potem, że mam respekt dla demonstrowania i dobrze, że mogą to robić , bo ja za rządów PiS też chciałam demonstrować, ale władze stawiały barierki i cale kordony policji, więc się nie dało – wskazała aktorka. Jak podkreśliła, za protestem stała „Gazeta Polska”, a na czele manifestacji przemawiała posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
– Tak, wyszłam do tych protestujących przeciwko mnie, z klubów Gazety Polskiej. Przyjechali nawet ze Słupska, ale to jednak była bardzo niewielka grupa, naprawdę szkoda tych trzech wozów policyjnych i straży miejskiej. Po prostu byłam w czasie próby, kiedy oni się już zebrali i mogłam słyszeć okrzyki i przemówienia. Było o mnie i „Wałęsie – Bolku”, przy okazji. To, co mówiła obecna tam posłanka, postaram się przepisać z nagrania, bo prawdę mówiąc, poziom posłów PiS jest nie do przyjęcia nawet z dużym marginesem tolerancji – relacjonowała. Skąd takie protesty? Szczepkowska nazwała Nawrockiego m.in. chamem i patokatolikiem.
Krótko oceniła Nawrockiego
Teraz Joanna Szczepkowska pojawiła się w TVP Info w programie „Niebezpieczne związki”. Aktorka w pewnym momencie nawiązała do usunięcia przez Nawrockiego Okrągłego Stołu z Pałacu Prezydenckiego. Jej zdaniem, miało to wymiar symboliczny. — Należę do osób, które są przerażone tym, kto sprawuje urząd prezydenta. Uważam, że świadomie rozmontowuje polskie państwo — powiedziała. Już sobie wyobrażamy miny fanów prezydenta po tych słowach.
Joanna Szczepkowska odniosła się też do zapowiadanego przez Donalda Tuska Wielkiego Marszu Patriotów z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. — To są dobre pomysły. Jeżeli jest taka zapowiedź, to nareszcie znowu będziemy mogli być razem — skomentowała.
Źródło: TVP Info
Udostepnij artykul
