Sylwester z TV Republika zmienił miejsce, wszystko przez TEN pomnik. "Sprzeciwili się" - CrowdMedia
TV Republika po raz drugi organizuje imprezę sylwestrową w Chełmie. W tym roku odbędzie się ona w innym miejscu niż ostatnio. Już wiadomo dlaczego.

Telewizja Republika po raz drugi organizuje imprezę sylwestrową w Chełmie. W tym roku odbędzie się ona w innym miejscu niż ostatnio. Już wiadomo dlaczego.
Skąd na to kasa? Już wiadomo
To już telewizyjno-rozrywkowa tradycja. Największe stacje od lat organizują imprezy sylwestrowe przy wsparciu miast: Polsat ma swoją „Sylwestrową Moc Przebojów”, TVP2 „Sylwestra z Dwójką”, TVN też dotrzymuje tempa konkurencji. Co roku, na kilka tygodni przed sylwestrową imprezą, w mediach rozpoczynają się dywagacje na temat gwiazd, które uświetnią telewizyjne show. Od zeszłego roku swoją imprezę organizuje też Telewizja Republika, która na swoją sylwestrową bazę wybrała miasto Chełm.
– Wszystko jest obecnie dopinane. Proszę zrozumieć, że zgłosiła się do nas duża liczba artystów, która widzi w tym szanse na promocję. Natomiast musimy wybrać to, co będzie najlepsze dla telewidzów. Zamówiłem nawet badania w tej sprawie. Gwiazdy mamy ustalone w 90 proc. Będą dominować zagraniczne, ale polskie też będą. Głównie disco, disco polo, ale też sporo polski, pop, pop rock – zapowiedział w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.
Dwie sprawy związane z imprezą są wyjątkowo ciekawe. Pierwsza to kwestia pieniędzy, o które przecież ciągle prosi swoich widzów prawicowa stacja. A trzeba pokryć koszta związane ze sceną, ochroną czy wynagrodzeniem występujących. Jak informuje „Wyborcza”, Republice pomógł samorząd województwa lubelskiego, w którym rządzi PiS (stacja chciała 2,5 mln złotych, skończyło się na 1,23 mln). Swoje dołożyło też miasto Chełm, które odpaliło z budżetu 880 tys. złotych na honoraria występujących.
Nowa lokalizacja
Druga sprawa to nowa lokalizacja imprezy. Sylwester 2024/25 odbył się na na skwerze, gdzie stoją pomniki Jana Pawła II i Piety Wołyńskiej. W tym roku scena stanęła na Placu Niepodległości na Osiedlu Dyrekcja. Skąd taka decyzja? Wszystko przez decyzję lokalnych radnych opozycji, którzy nie zgodzili się, by zakrapiana impreza odbyła się na oczach papieża Polaka.
Na imprezie wystąpią m.in. zespoły Playboys, Topky, Defis, Afterparty, Bayer Full czy Weekend. Jak informuje serwis Plejada, do tego grona dołączyła grupa Fun Factory znana z takich przebojów eurodance takich jak „I Wanna Be with U”, „Celebration”, „Do Wah Diddy” czy Gł”Close To You”. Szału nie ma, szczególnie gdy porównamy to z konkurencją. Największą gwiazdą „Sylwestra z Dwójką” będzie Sting, w Polsacie wystąpią m.in. Ich Troje, Maryla Rodowicz czy Beata Kozidrak i Bajm.
Źródło: Wyborcza.pl
Udostepnij artykul
