Sikorski już po spotkaniu z Nawrockim. Jest komunikat MSZ! "Zmierzamy w stronę znalezienia..."
Radosław Sikorski spotkał się w poniedziałkowe popołudnie z Karolem Nawrockim. Rzecznik MSZ już opublikował krótki komunikat w tej sprawie. Co wiadomo? Spotkanie na szczycie władzy Po wygranych wyborach prezydenckich Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Już doczekał się przydomku „wetomat”, bo zawetował więcej ustaw, niż Andrzej Duda przez dekadę. Do tego rozpycha się w polityce zagranicznej, blokuje nominacje ambasadorów czy nominacje oficerskie, odmówił też nominacji sędziów. We wszystkim wspierany jest przez polityków PiS, których ściągnął do Kancelarii, a którzy tylko podsycają konflikt. Rozmawiać jednak trzeba, bo napięta sytuacja międzynarodowa czy wspomniana blokada nominacji ambasadorów tego wymagają. W poniedziałek po południu doszło więc do spotkania prezydenta Karola Nawrockiego z ministrem Radosławem Sikorski. Zapewne wiało chłodem, ale Ministerstwo Spraw Zagranicznych już wydało krótki komunikat w tej sprawie. – Spotkanie Ministra Radosława Sikorskiego z Prezydentem Karolem Nawrockim przebiegało w dobrej, konstruktywnej atmosferze, w duchu porozumienia. Zmierzamy w stronę znalezienia rozwiązania dla okoliczności, przed którymi stanęły obie strony. Liczymy, że efekty będziemy mogli zobaczyć już w najbliższym czasie – przekazał w poniedziałek w serwisie X rzecznik MSZ Maciej Wewiór. 💡Spotkanie Ministra @sikorskiradek z Prezydentem @NawrockiKn przebiegało w dobrej, konstruktywnej atmosferze, w duchu porozumienia. Zmierzamy w stronę znalezienia rozwiązania dla okoliczności, przed którymi stanęły obie

Radosław Sikorski spotkał się w poniedziałkowe popołudnie z Karolem Nawrockim. Rzecznik MSZ już opublikował krótki komunikat w tej sprawie. Co wiadomo?
Spotkanie na szczycie władzy
Po wygranych wyborach prezydenckich Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Już doczekał się przydomku „wetomat”, bo zawetował więcej ustaw, niż Andrzej Duda przez dekadę. Do tego rozpycha się w polityce zagranicznej, blokuje nominacje ambasadorów czy nominacje oficerskie, odmówił też nominacji sędziów. We wszystkim wspierany jest przez polityków PiS, których ściągnął do Kancelarii, a którzy tylko podsycają konflikt.
Rozmawiać jednak trzeba, bo napięta sytuacja międzynarodowa czy wspomniana blokada nominacji ambasadorów tego wymagają. W poniedziałek po południu doszło więc do spotkania prezydenta Karola Nawrockiego z ministrem Radosławem Sikorski. Zapewne wiało chłodem, ale Ministerstwo Spraw Zagranicznych już wydało krótki komunikat w tej sprawie.
– Spotkanie Ministra Radosława Sikorskiego z Prezydentem Karolem Nawrockim przebiegało w dobrej, konstruktywnej atmosferze, w duchu porozumienia. Zmierzamy w stronę znalezienia rozwiązania dla okoliczności, przed którymi stanęły obie strony. Liczymy, że efekty będziemy mogli zobaczyć już w najbliższym czasie – przekazał w poniedziałek w serwisie X rzecznik MSZ Maciej Wewiór.
💡Spotkanie Ministra @sikorskiradek z Prezydentem @NawrockiKn przebiegało w dobrej, konstruktywnej atmosferze, w duchu porozumienia.
Zmierzamy w stronę znalezienia rozwiązania dla okoliczności, przed którymi stanęły obie strony.
Liczymy, że efekty będziemy mogli zobaczyć już w…— Rzecznik MSZ – Maciej Wewiór (@RzecznikMSZ) January 26, 2026
Konflikt trwa
Radosław Sikorski i Karol Nawrocki od tygodni pozostają w konflikcie i nie żałują sobie razów w mediach społecznościowych. Ostatnio szef MSZ brutalnie podsumował prezydenta po braku reakcji na słowa Donalda Trumpa. Przypomnijmy: prezydent USA rozmowie z Fox News bagatelizował rolę sojuszników z NATO podczas misji w Afganistanie.
– Nigdy ich nie potrzebowaliśmy. Nigdy naprawdę o nic ich nie prosiliśmy. Wiesz, powiedzą, że wysłali wojska do Afganistanu lub tam i tam, i tak było. Ale trzymali się trochę z tyłu, z dala od linii frontu – kpił Trump, czym nie tylko umniejszył sojusznikom, którzy odpowiedzieli na prośbę USA, ale też obraził pamięć poległych w Afganistanie żołnierzy.
– Zwierzchnik sił zbrojnych na pewno upomni się o honor naszych żołnierzy – napisał Sikorski, a do posta dołączył fotkę uśmiechniętych Nawrockiego i Trumpa. To oczywiście aluzja do uwielbienia, jakim Nawrocki darzy Trumpa.
Podczas misji w Afganistanie życie straciło 44 Polaków, ponad 450 Brytyjczyków, ponad 150 Kanadyjczyków i setki żołnierzy z innych krajów NATO. Żałosne słowa Trumpa są więc obrazą dla ich pamięci.
Źródło: Wp.pl
Udostepnij artykul
