Polityka i spoleczenstwo

"Pudzian" przemówił ws. orderu. Jest zachwycony ruchem Nawrockiego. "Mogę im to pokazać"

21 czerwca 2026, 09:270 wyswietlen
Udostępnij:

Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest wielkim fanem Karola Nawrockiego. Siłacz emocjonalnie zareagował na decyzję prezydenta związaną z odebraniem Orderu Orła Białego Wołydymyrowi Zełenskiemu.

"Pudzian" przemówił ws. orderu. Jest zachwycony ruchem Nawrockiego. "Mogę im to pokazać"

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski jest wielkim fanem Karola Nawrockiego. Siłacz emocjonalnie zareagował na decyzję prezydenta związaną z odebraniem Orderu Orła Białego Wołydymyrowi Zełenskiemu.

Mariusz Pudzianowski trenuje z prezydentem

Karol Nawrocki już podczas kampanii wyborczej budował wizerunek usportowionego kumpla z sąsiedztwa, takiego „swojego chłopa”: biegał po parkach, robił pompki, dźwigał lodówki w czapeczce bejsbolowej, a środowisko PiS przekonywało, że bezpieczeństwo Polsce może zapewnić tylko prezydent, który ma pod garniturem dobrze umięśnione bicepsy.

Nawrocki wciąż ćwiczy w wolnym czasie i zdobywa nowych kumpli. Jednym z nich jest Mariusz „Pudzian” Pudzianowski. Znany siłacz pochwalił się jakiś czas temu zdjęciami ze wspólnego treningu z prezydentem w Pałacu. Panowie przerzucali ciężary, a potem ucięli sobie pogawędkę.

– Kilka dni temu miałem okazję potrenować z Prezydentem Polski i muszę przyznać – ma charakter chłop! Mimo że umowa była taka, żeby „nie cisnąć” na maksa, to nie odpuścił i 150 kg na ławce pękło! Jak na kogoś, czyim konikiem jest boks, to naprawdę zacny wynik. Szacun! – pisał Mariusz Pudzianowski. – Miło było zamienić kilka zdań, nie tylko o sporcie. Mamy podobne spojrzenie na wiele spraw. Z takim przywódcą, który ma swoje zdanie i przed nikim się nie płaszczy, można stać w jednej linii. Właśnie kogoś tak zdecydowanego Polska potrzebowała. Brawo! – dodawał.

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski fanem prezydenta

Wygląda na to, że pan „Pudzina” śledzi to, co dzieje się w polityce. A dzieje się w ostatnim czasie dużo. W piątek Karol Nawrocki ogłosił decyzję: Wołodymir Zełenski straci Order Orła Białego. To efekt szokującego ruchu prezydenta Ukrainy, który nadał wojskowej jednostce imię „Bohaterów UPA”. To wywołało falę sprzeciwu w Polsce, ponieważ tym samym Zełenski uczcił formację, która odpowiada za zamordowanie Polaków na Wołyniu. Umówmy się: napisać, że prezydentowi Ukrainy zabrakło politycznego wyczucia, to nie powiedzieć nic. I Nawrocki się odpalił.

Prezydent Rzeczypospolitej jest wielkim mistrzem Orderu Orła Białego i ma obowiązek stać na straży honoru tego najwyższego odznaczenia państwowego. Obowiązek ten spoczywa również na Kapitule Orderu Orła Białego. Dlatego wobec zgody prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na nadanie jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy nazwy Bohaterów UPA po konsultacji z Kapitułą podjąłem decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainyuzasadniał swoją decyzję Nawrocki.

„Pudzian” chwali Nawrockiego

Gdy tylko Mariusz Pudzianowski dowiedział się, że Nawrocki odbierze Zełenskiemu Order Orła Białego, natychmiast zareagował. Najpierw w mediach społecznościowych udostępnił informację dotyczącą odebrania odznaczenia Zełenskiemu i opatrzył ją komentarze. „Już zaczęło się!!! Boli prawda!!!! Oj boli!!! Mogę im to pokazać” – napisał Pudzianowski. Później siłacz wrzucił do sieci wspólną fotkę z prezydentem. Do fotografii dodał emotikony symbolizujące oklaski, dając jasno do zrozumienia, że popiera decyzję prezydenta.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz