Polityka i spoleczenstwo

Powiedział TO o prezydencie na antenie TV Republika. Szybko przyszła pełna oburzenia odpowiedź! „Nieporozumienie”

18 marca 2026, 18:00696 wyswietlen
Udostępnij:

– Oczekuję przeproszenia od pana prezydenta za to, że zawetował tę ustawę i popełnił błąd – powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie TV Republika. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest oburzone i opublikowało obszerną odpowiedź. Kosiniak-Kamysz oczekuje przeprosin To był ciekawy poranek dla widzów TV Republika. Po raz pierwszy mogli oni wysłuchać kilku słów prawdy na temat programu SAFE i prezydenckiego weta. Gościem porannego „Andrzej Gajcy. Pierwsza rozmowa polityczna” był bowiem szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, który brutalnie rozprawił się z PiS-owską narracją wokół SAFE. – Weto jest po prostu złe, utrudnia modernizację polskiej armii. Nie rozumiem, dlaczego prezydent nie chce stać na czele pospolitego ruszenia zmian w polskiej armii – mówił wprost szef MON. – Oczekuję przeproszenia od pana prezydenta za to, że zawetował tę ustawę i popełnił błąd – dodał stanowczo Władysław Kosiniak-Kamysz. BBN odpowiada Przeprosin oczywiście nie będzie, i nie potrzeba do tego obszernego wpisu, jaki wysmażyło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego kierowane przez Sławomira Cenckiewicza. Z każdej literki czuć oburzenie piszącego długaśny post. – Wezwanie Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych do przeprosin za weto w sprawie ustawy o SAFE jest nieporozumieniem. Gdy rząd realizował propagandę na rzecz tej gigantycznej pożyczki, nie dając miejsca na uczciwą debatę, w której ocenione byłyby racje wszystkich stron,

Powiedział TO o prezydencie na antenie TV Republika. Szybko przyszła pełna oburzenia odpowiedź! „Nieporozumienie”

– Oczekuję przeproszenia od pana prezydenta za to, że zawetował tę ustawę i popełnił błąd – powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie TV Republika. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest oburzone i opublikowało obszerną odpowiedź.

Kosiniak-Kamysz oczekuje przeprosin

To był ciekawy poranek dla widzów TV Republika. Po raz pierwszy mogli oni wysłuchać kilku słów prawdy na temat programu SAFE i prezydenckiego weta. Gościem porannego „Andrzej Gajcy. Pierwsza rozmowa polityczna” był bowiem szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, który brutalnie rozprawił się z PiS-owską narracją wokół SAFE.

– Weto jest po prostu złe, utrudnia modernizację polskiej armii. Nie rozumiem, dlaczego prezydent nie chce stać na czele pospolitego ruszenia zmian w polskiej armii – mówił wprost szef MON. – Oczekuję przeproszenia od pana prezydenta za to, że zawetował tę ustawę i popełnił błąd – dodał stanowczo Władysław Kosiniak-Kamysz.

BBN odpowiada

Przeprosin oczywiście nie będzie, i nie potrzeba do tego obszernego wpisu, jaki wysmażyło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego kierowane przez Sławomira Cenckiewicza. Z każdej literki czuć oburzenie piszącego długaśny post.

Wezwanie Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych do przeprosin za weto w sprawie ustawy o SAFE jest nieporozumieniem. Gdy rząd realizował propagandę na rzecz tej gigantycznej pożyczki, nie dając miejsca na uczciwą debatę, w której ocenione byłyby racje wszystkich stron, Prezydent RP – wraz ze swoimi ministrami, doradcami i zapleczem eksperckim – prowadził rzetelną, pozbawioną emocji, uczciwą i krytyczną ocenę programu SAFE – czytamy już na początku.

Nie zabrakło wychwalania prezydenckiego projektu tzw. „SAFE 0 proc.”. BBN żali się, że pomysł „został przez stronę rządową a priori odrzucony, wyłącznie z powodów politycznych, a nie merytorycznych”. To nie do końca prawda – przedstawiciele obozu władzy, w tym sam Kosiniak-Kamysz, od początku mówili, by skorzystać z obu rozwiązań. Problem pojawił się, gdy prezydent nie potrafił do końca wyjaśnić, na czym ma polegać finansowanie jego programu. Mowa o zyskach z NBP, a przecież Bank regularnie wykazuje stratę. A nawet jeśli ma nadwyżkę, to jest zobowiązany do wpłaty jej do budżetu państwa – i do tego nie potrzeba prezydenckiej ustawy.

Karol Nawrocki zawetował ustawę wdrażającą SAFE, ale nie dotyczyła ona zgody na samą pożyczkę, a opisywała mechanizm rozdysponowania środków. Przez prezydenckie weto te nie będą mogły trafić do służb zarządzanych przez MSWiA.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz