Polityka i spoleczenstwo

Ostre słowa na sejmowej komisji! Politycy PiS aż zerwali się z miejsc i opuścili salę. „Odpowiedzialność za zdradę...”

17 marca 2026, 18:30774 wyswietlen
Udostępnij:

Politykom PiS nie spodobał się przebieg obrad sejmowej komisji. W pewnym momencie zerwali się z miejsc i opuścili salę. We wtorek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych z udziałem ministra Marcina Kierwińskiego. Tematem spotkana były skutki prezydenckiego weta programu SAFE. Pierwotnie część pieniędzy z SAFE miała trafić do służb zarządzanych przez MSWiA, ale decyzja prezydenta wszystko zmieniła. – Nieodpowiedzialna decyzja pana prezydenta doprowadziła do tego, że trzeba będzie bardzo wiele wysiłku i dodatkowych kosztów, aby znaleźć właściwy mechanizm, by z tych środków skorzystać – powiedział minister Kierwiński. Zapewnił przy tym, że rząd będzie starał się znaleźć rozwiązanie, by wykorzystać fundusze. – Zamiast już dziś rozwiązywać realne problemy i przystąpić do niezbędnych zakupów, musimy tracić czas, żeby obejść nierozsądne weto pana prezydenta – wskazał gorzko szef MSWiA. Kierwiński stwierdził też, że prezydent swoim wetem w symboliczny sposób „rozbraja polskich funkcjonariuszy”. Jeszcze ostrzej przemawiał Konrad Frysztak z KO. Postawę PiS i prezydenta wobec SAFE nazwał „zdradą narodową i hańbą”. – Dzisiaj odpowiedzialność za zdradę polskiego przemysłu zbrojeniowego biorą posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Za zdradę ojczyzny również wy bierzecie odpowiedzialność, a także lokator Pałacu Prezydenckiego Karol Nawrocki, zwany przeze mnie prezydentem PiS-u, Konfederacji i Brauna – mówił poseł.

Ostre słowa na sejmowej komisji! Politycy PiS aż zerwali się z miejsc i opuścili salę. „Odpowiedzialność za zdradę...”

Politykom PiS nie spodobał się przebieg obrad sejmowej komisji. W pewnym momencie zerwali się z miejsc i opuścili salę.

We wtorek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych z udziałem ministra Marcina Kierwińskiego. Tematem spotkana były skutki prezydenckiego weta programu SAFE. Pierwotnie część pieniędzy z SAFE miała trafić do służb zarządzanych przez MSWiA, ale decyzja prezydenta wszystko zmieniła.

Nieodpowiedzialna decyzja pana prezydenta doprowadziła do tego, że trzeba będzie bardzo wiele wysiłku i dodatkowych kosztów, aby znaleźć właściwy mechanizm, by z tych środków skorzystać – powiedział minister Kierwiński. Zapewnił przy tym, że rząd będzie starał się znaleźć rozwiązanie, by wykorzystać fundusze.

Zamiast już dziś rozwiązywać realne problemy i przystąpić do niezbędnych zakupów, musimy tracić czas, żeby obejść nierozsądne weto pana prezydenta – wskazał gorzko szef MSWiA. Kierwiński stwierdził też, że prezydent swoim wetem w symboliczny sposób „rozbraja polskich funkcjonariuszy”.

Jeszcze ostrzej przemawiał Konrad Frysztak z KO. Postawę PiS i prezydenta wobec SAFE nazwał „zdradą narodową i hańbą”.

Dzisiaj odpowiedzialność za zdradę polskiego przemysłu zbrojeniowego biorą posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Za zdradę ojczyzny również wy bierzecie odpowiedzialność, a także lokator Pałacu Prezydenckiego Karol Nawrocki, zwany przeze mnie prezydentem PiS-u, Konfederacji i Brauna mówił poseł. – Ja się zwrócę do posłów i posłanek PiS. Na tej sali dziś są także przedstawiciele fabryk i zakładów, które miały mieć zamówienia w ramach programu SAFE. Spójrzcie teraz tym ludziom w twarz – kontynuował.

Kiedy patrzę na to, co wyprawiacie, jak chcecie nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, to obawiam się, że część z was ucieszyłaby się, gdyby na polskich ulicach zobaczyła ruskie czołgi, wam się po prostu marzy ruski mir – powiedział polityk KO. I właśnie to wystąpienie nie spodobało się politykom PiS, którzy zaczęli opuszczać salę.

Sprawę skomentowała Magdalena Sobkowiak, pełnomocniczka rządu ds. SAFE.

– Posłowie PiS wyszli z sejmowej komisji MSWiA zanim komendanci policji, Straży Granicznej i SOP wymienili projekty które są zagrożone w konsekwencji weta prezydenta. Zdziwiona nie jestem, bo trzeba mieć odwagę żeby spojrzeć w oczy przeciwko czemu się głosowało – napisała Sobkowiak na platformie X.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz