Polityka i spoleczenstwo

NOKAUT! Był już wieczór, gdy Sikorski pokazał grafikę z uciekinierami z PiS. "Polskie patrioty"

16 maja 2026, 10:18349 wyswietlen
Udostępnij:

Radosław Sikorski opublikował w sieci grafikę, która bezbłędnie podsumowała uciekinierów z PiS. Oj, ten wymowny obrazek nie spodoba się obrońcom Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego. Jeden się odnalazł, drugi… Minął już rok, odkąd Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro uciekli przed polskim wymiarem sprawiedliwości na Węgry i zaczęli zgrywać ofiary „reżimu Tuska”. W ostatnich kilkunastu miesiącach mieliśmy do czynienia z tyloma zwrotami akcji, że mógłby powstać z tego scenariusz na film kryminalny. Ostatnie tygodnie wyglądały następująco: Viktor Orban stracił władzę na Węgrzech, a nowy premier Peter Magyar wielokrotnie mówił, że polityczni uciekinierzy, Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Ziobro nie zamierzał więc ryzykować i szybciutko wdrożył plan B. Jak poinformowały w prawicowe media, PiS-owski uciekinier opuścił Węgry i poleciał do Stanów Zjednoczonych. Informację na antenie Telewizji Republika potwierdził sam zainteresowany. Jakby tego była mało ogłoszono, że Ziobro będzie od teraz… korespondentem politycznym tej stacji. – To dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę mógł w największej konserwatywnej telewizji w Europie uczestniczyć w debatach i przedstawiać punkt widzenia komentatora oraz uczestnika sporu politycznego – mówił dumny z nowej fuchy Ziobro. Wymowna grafika Romanowski? Drugi uciekinier budzi zdecydowanie mniejsze zainteresowanie mediów. Gdzie jest teraz? Wiadomo, że już

NOKAUT! Był już wieczór, gdy Sikorski pokazał grafikę z uciekinierami z PiS. "Polskie patrioty"

Radosław Sikorski opublikował w sieci grafikę, która bezbłędnie podsumowała uciekinierów z PiS. Oj, ten wymowny obrazek nie spodoba się obrońcom Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego.

Jeden się odnalazł, drugi…

Minął już rok, odkąd Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro uciekli przed polskim wymiarem sprawiedliwości na Węgry i zaczęli zgrywać ofiary „reżimu Tuska”. W ostatnich kilkunastu miesiącach mieliśmy do czynienia z tyloma zwrotami akcji, że mógłby powstać z tego scenariusz na film kryminalny.

Ostatnie tygodnie wyglądały następująco: Viktor Orban stracił władzę na Węgrzech, a nowy premier Peter Magyar wielokrotnie mówił, że polityczni uciekinierzy, Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Ziobro nie zamierzał więc ryzykować i szybciutko wdrożył plan B. Jak poinformowały w prawicowe media, PiS-owski uciekinier opuścił Węgry i poleciał do Stanów Zjednoczonych. Informację na antenie Telewizji Republika potwierdził sam zainteresowany.

Jakby tego była mało ogłoszono, że Ziobro będzie od teraz… korespondentem politycznym tej stacji. – To dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę mógł w największej konserwatywnej telewizji w Europie uczestniczyć w debatach i przedstawiać punkt widzenia komentatora oraz uczestnika sporu politycznego – mówił dumny z nowej fuchy Ziobro.

Wymowna grafika

Romanowski? Drugi uciekinier budzi zdecydowanie mniejsze zainteresowanie mediów. Gdzie jest teraz? Wiadomo, że już nie na Węgrzech. Wiele wskazuje na to, że jest również w Stanach Zjednoczonych, choć Krzysztof Rutkowski przekonuje, że polityk PiS jest w Europie. Romanowski jest w Rumunii. Wiemy, gdzie i zawstydzimy polskie służby. (…) Mamy doskonałe kontakty z policją na terenie Bukaresztu. W czasie ostatniej realizacji na terenie Bukaresztu odnieśliśmy bardzo duży sukces. Tak sądzę będzie również w tym przypadku – powiedział detektyw-celebryta w rozmowie z „Faktem”.

Teraz sagę związaną z ucieczką duetu z PiS skomentował Radosław Sikorski, który udostępnił na platformie X wymowną grafikę autorstwa „Czasem rysuję”, na której widnieją system Patriot oraz podobizny Ziobry i Romanowskiego. „Amerykańskie Patrioty w Polsce. Polskie patrioty w Ameryce” – czytamy. Nic dodać, nic ująć.

Źródło: Fakt.pl

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz