Polityka i spoleczenstwo

Nawrocki złapał za telefon a tam… SMS od Tuska. Wiadomo, co odpisał prezydent. "Kilka wiadomości"

9 stycznia 2026, 08:51158 wyswietlen
Udostępnij:

XXI wiek już tu jest! Polski premier umówił się z polskim prezydentem przez… SMS-a. Wiadomo, co ustalili Donald Tusk i Karol Nawrocki. Tusk i Nawrocki umawiają się przez SMS-a W piątek 9 stycznia ma dojść do spotkania premiera z prezydentem. Donald Tusk chce porozmawiać z Karolem Nawrockim na temat amerykańskiej strategii pokojowej dot. wojny na Ukrainie. Chodzi o to, że ten drugi ma jednak lepszy i częstszy kontakt z Donaldem Trumpem i jego ludźmi, więc może wiedzieć więcej niż obóz rządzący. Wiadomo, że rozmowa odbędzie się w cztery oczy i będzie to pierwsze takie spotkanie najważniejszych polskich polityków od 14 sierpnia. Ciekawostką jest, jak udało się obie strony ze sobą umówić. Nie były potrzebne wielkie sztaby współpracowników, a zwykły telefon: Donald Tusk wysłał do Karola Nawrockiego SMS-a  i to w ten sposób złożył mu propozycję spotkania. – Panowie wymienili między sobą kilka wiadomości – informuje Radio Eska. XXI wiek już tu jest i się z nami wita! Piątkowy termin zaproponował prezydent. Liderzy spotkają się w Pałacu Prezydenckim o godz. 13:30. O spotkaniu mówiło się już wcześniej O planowanym spotkaniu prezydenta z premierem mówiło się już wcześniej. W środę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz zapowiedział piątkowe spotkanie i przyznał, że

Nawrocki złapał za telefon a tam… SMS od Tuska. Wiadomo, co odpisał prezydent. "Kilka wiadomości"

XXI wiek już tu jest! Polski premier umówił się z polskim prezydentem przez… SMS-a. Wiadomo, co ustalili Donald Tusk i Karol Nawrocki.

Tusk i Nawrocki umawiają się przez SMS-a

W piątek 9 stycznia ma dojść do spotkania premiera z prezydentem. Donald Tusk chce porozmawiać z Karolem Nawrockim na temat amerykańskiej strategii pokojowej dot. wojny na Ukrainie. Chodzi o to, że ten drugi ma jednak lepszy i częstszy kontakt z Donaldem Trumpem i jego ludźmi, więc może wiedzieć więcej niż obóz rządzący.

Wiadomo, że rozmowa odbędzie się w cztery oczy i będzie to pierwsze takie spotkanie najważniejszych polskich polityków od 14 sierpnia.

Ciekawostką jest, jak udało się obie strony ze sobą umówić. Nie były potrzebne wielkie sztaby współpracowników, a zwykły telefon: Donald Tusk wysłał do Karola Nawrockiego SMS-a  i to w ten sposób złożył mu propozycję spotkania.

Panowie wymienili między sobą kilka wiadomości – informuje Radio Eska. XXI wiek już tu jest i się z nami wita!

Piątkowy termin zaproponował prezydent. Liderzy spotkają się w Pałacu Prezydenckim o godz. 13:30.

O spotkaniu mówiło się już wcześniej

O planowanym spotkaniu prezydenta z premierem mówiło się już wcześniej. W środę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz zapowiedział piątkowe spotkanie i przyznał, że chodzi o obecną sytuację polityczno-międzynarodową.

Rzecznik rządu Adam Szłapka potwierdził, że dialog na linii Tusk-Nawrocki ma dot. bezpieczeństwa narodowego oraz sytuacji międzynarodowej. Rozmowa obu stron jest kluczowa, gdyż w tej sprawie polskie ośrodki władzy muszą mówić jednym głosem. Zakończenie wojny na Ukrainie musi odbyć się na warunkach, które nie będą oznaczały w przyszłości problemów dla naszego kraju – potraktowana zbyt łagodnie Rosja może zainteresować się naszym regionem.

SMS-y stały się modne

Ostatnio w mediach głośno jest o komunikowaniu się za pomocą SMS-ów: Muniek Staszczyk poinformował w ten sposób perkusistę Sidney’a Polaka, że wyrzuca go po kilku dekadach z T.Love. Choć polityką rządzą złe emocje, wierzymy, że korespondencja Tuska z Naworckim była jednak utrzymana w cieplejszym tonie i może dać lepsze owoce niż wzajemne medialne połajanki.

Źródło: Eska.pl

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz