Polityka i spoleczenstwo

Nawrocki zaskoczył, prezydent chce referendum w TEJ sprawie! "Demokracja nie polega na tym, że..."

7 maja 2026, 09:50164 wyswietlen
Udostępnij:

Tego nikt się nie spodziewał. Była punkt 11:00, gdy Karol Nawrocki zwrócił się do Polek i Polaków. Prezydent chce przeprowadzenia referendum. Czy to pierwszy krok w kierunku Polexitu?! Prezydent chce referendum Dużo i ciekawie dzieje się tej wiosny w polskiej polityce. Także za sprawą prezydenta. Karol Nawrocki o ostatnim czasie m.in. nie odebrał ślubowania od czworga nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zaskoczył (a może nie?) kolejnymi wetami, ułaskawił działaczkę związaną ze środowiskiem pro life, powołał Radę Nowej Konstytucji… Można by tak jeszcze długo wymieniać. Tym razem prezydent zaskoczył wszystkich. Chce przeprowadzenia referendum! Była punktualnie godz. 11:00, gdy na profilu Kancelarii Prezydenta RP pojawiło się nagranie, w którym Karol Nawrocki zwrócił się do Polek i Polaków. Prezydent chciałby przeprowadzić referendum, w którym mielibyśmy się wypowiedzieć na temat unijnej polityki klimatycznej. — Decyzje podejmowane dziś będą miały wpływ na nasze życie przez długie lata. Dotyczy to europejskiej polityki klimatycznej, której negatywne skutki odczuwamy już teraz — stwierdził Nawrocki. — Zielony Ład do wyższe ceny energii, spadek konkurencyjności gospodarki czy upadek produkcji rolnej — podpowiadał prezydent i podkreślił, że zgodnie z art. 125 Konstytucji w sprawach kluczowych głos należy do narodu. — Polacy muszą mieć szansę wyrażenia zdania w sprawie konsekwencji europejskiego Zielonego

Nawrocki zaskoczył, prezydent chce referendum w TEJ sprawie! "Demokracja nie polega na tym, że..."

Tego nikt się nie spodziewał. Była punkt 11:00, gdy Karol Nawrocki zwrócił się do Polek i Polaków. Prezydent chce przeprowadzenia referendum. Czy to pierwszy krok w kierunku Polexitu?!

Prezydent chce referendum

Dużo i ciekawie dzieje się tej wiosny w polskiej polityce. Także za sprawą prezydenta. Karol Nawrocki o ostatnim czasie m.in. nie odebrał ślubowania od czworga nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zaskoczył (a może nie?) kolejnymi wetami, ułaskawił działaczkę związaną ze środowiskiem pro life, powołał Radę Nowej Konstytucji… Można by tak jeszcze długo wymieniać. Tym razem prezydent zaskoczył wszystkich. Chce przeprowadzenia referendum!

Była punktualnie godz. 11:00, gdy na profilu Kancelarii Prezydenta RP pojawiło się nagranie, w którym Karol Nawrocki zwrócił się do Polek i Polaków. Prezydent chciałby przeprowadzić referendum, w którym mielibyśmy się wypowiedzieć na temat unijnej polityki klimatycznej. — Decyzje podejmowane dziś będą miały wpływ na nasze życie przez długie lata. Dotyczy to europejskiej polityki klimatycznej, której negatywne skutki odczuwamy już teraz — stwierdził Nawrocki.

— Zielony Ład do wyższe ceny energii, spadek konkurencyjności gospodarki czy upadek produkcji rolnej — podpowiadał prezydent i podkreślił, że zgodnie z art. 125 Konstytucji w sprawach kluczowych głos należy do narodu. — Polacy muszą mieć szansę wyrażenia zdania w sprawie konsekwencji europejskiego Zielonego Ład – przekonywał.

Na co to komu?

Karol Nawrocki dodał, że Polacy mają prawo do suwerennego decydowania o swoim losie w tym zakresie. — Demokracja nie polega na tym, że obywatele dowiadują się tylko o decyzjach, tylko że mają na nie wpływ — powiedział i dodał, że „Senat stanie przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji i będzie ona wyrazem szacunku dla głosu obywateli”. — Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć — zaapelował.

Dwa wnioski na szybko? Po pierwsze jesteśmy przekonani, że referendum skończy się totalną klapą i przepaleniem milionów pieniędzy z budżetu. Ile osób by wzięło w tym udział? Na nasz nos – 20 proc. to jest max. Po drugie – pachnie nam to wszystko pierwszym krokiem w kierunku Polexitu. Wiecie – Nawrocki liczy, że w referenum ws. polityki klimatycznej UE Polacy wypowiedzą negatywnie, co da zielone światło do postawienia kolejnego pytania: czy chcemy dalej być w Unii Europejskiej.

Źródło: Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz