Polityka i spoleczenstwo

Nawrocki w ogniu krytyki! Kropiwnicki się nie hamował, ostre słowa o prezydencie. „Stanął po stronie oszustów”

11 stycznia 2026, 19:35886 wyswietlen
Udostępnij:

Karol Nawrocki znowu zamienił się w „wetomat”, co wzbudziło ogromne kontrowersje. Robert Kropiwnicki nie gryzł się w język i ostro skomentował działania prezydenta. Kropiwnicki o Nawrockim: „Po stronie złodziei” Oj, dostało się Karolowi Nawrockiemu w programie „Śniadanie Rymanowskiego” na antenie Polsat News. Robert Kropiwnicki ostro ocenił prezydenckie działania. Chodzi o weta, ale po kolei. Nawrocki nie zwalnia tempa i w sobotę zawetował kolejne trzy ustawy. Chodzi o nowelizację umożliwiającą blokowanie nielegalnych treści w internecie, ustawę o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz ustawę dotyczącą rynku ubezpieczeń. Najwięcej kontrowersji wywołało weto tej pierwszej. Prezydent tłumaczył się, że nie może podpisać „ustawy, która w praktyce oznacza administracyjną cenzurę”. Z tym nie zgadzają się politycy obozu władzy i nie zostawiają na Nawrockim suchej nitki. I byliśmy tego świadkami we wspomnianym na początku programie „Śniadanie Rymanowskiego”, gdy Robert Kropiwnicki brutalnie skomentował prezydenckie działania. – Prezydent stanął niestety po stronie oszustów i złodziei, bo to oni w największym stopniu korzystają z zalewu internetu fake newsami – ostro ocenił Nawrockiego poseł KO. Wtedy uaktywnił się obecny w studiu Radosław Fogiel, który zaczął ironizować, że „prezydent nie popiera Platformy Obywatelskiej”. Kropiwnicki nie pozostał dłużny i przypomniał Foglowi, że to politykom PiS regularnie stawiane są zarzuty. Ostra krytyka

Nawrocki w ogniu krytyki! Kropiwnicki się nie hamował, ostre słowa o prezydencie. „Stanął po stronie oszustów”

Karol Nawrocki znowu zamienił się w „wetomat”, co wzbudziło ogromne kontrowersje. Robert Kropiwnicki nie gryzł się w język i ostro skomentował działania prezydenta.

Kropiwnicki o Nawrockim: „Po stronie złodziei”

Oj, dostało się Karolowi Nawrockiemu w programie „Śniadanie Rymanowskiego” na antenie Polsat News. Robert Kropiwnicki ostro ocenił prezydenckie działania. Chodzi o weta, ale po kolei.

Nawrocki nie zwalnia tempa i w sobotę zawetował kolejne trzy ustawy. Chodzi o nowelizację umożliwiającą blokowanie nielegalnych treści w internecie, ustawę o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz ustawę dotyczącą rynku ubezpieczeń. Najwięcej kontrowersji wywołało weto tej pierwszej. Prezydent tłumaczył się, że nie może podpisać „ustawy, która w praktyce oznacza administracyjną cenzurę”. Z tym nie zgadzają się politycy obozu władzy i nie zostawiają na Nawrockim suchej nitki. I byliśmy tego świadkami we wspomnianym na początku programie „Śniadanie Rymanowskiego”, gdy Robert Kropiwnicki brutalnie skomentował prezydenckie działania.

Prezydent stanął niestety po stronie oszustów i złodziei, bo to oni w największym stopniu korzystają z zalewu internetu fake newsami – ostro ocenił Nawrockiego poseł KO. Wtedy uaktywnił się obecny w studiu Radosław Fogiel, który zaczął ironizować, że „prezydent nie popiera Platformy Obywatelskiej”. Kropiwnicki nie pozostał dłużny i przypomniał Foglowi, że to politykom PiS regularnie stawiane są zarzuty.

Ostra krytyka

Najnowsze prezydenckie weto już wcześniej ostro krytykowali premier Donald Tusk i wicepremier Krzysztof Gawkowski.

Nie rozumiem, jak można zawetować ustawę, która pomaga walczyć z pedofilią w sieci albo z rosyjską dezinformacją – powiedział gorzko szef rządu. – Prezydent ma inne zdanie, nie rozumiem tego. Zdaje się, że kiedyś obiecał konfederatom, że nie będzie wspierał tego typu inicjatyw i to jest jedyne wytłumaczenie, bo innego nie znajduję (…) Wygląda na to, że weto stanie się codziennością. Tak jak się spodziewałem – dodał Donald Tusk. Jeszcze mocniejsze słowa padły ze strony ministra cyfryzacji.

Prezydent zawetował bezpieczeństwo w Internecie. To cios wymierzony w Polskę i w Polaków. Karol Nawrocki wetując ustawę o usługach cyfrowych (DSA), wystawił polskie dzieci na żer internetowym predatorom. (…) Wetując DSA Prezydent mówi: najpierw algorytmy, najpierw hejt, najpierw zło – dopiero potem obywatele. Wstyd! – napisał minister cyfryzacji, wicepremier Krzysztof Gawkowski.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz