Polityka i spoleczenstwo

Nawrocki na niego naskoczył, teraz przerywa milczenie. Króciutko! "Po raz pierwszy spotkałem się z tak..."

24 marca 2026, 12:14997 wyswietlen
Udostępnij:

Dziennikarz TVN24, na którego naskoczył Karol Nawrocki, skomentował incydent. Mateusz Półchłopek przyznał, że wyskok prezydenta kompletnie go zaskoczył. Prezydent wyjątkowo nerwowy W poniedziałek Karol Nawrocki najpierw spotkał się w Przemyślu z prezydentem Węgier, a później wyruszył do Budapesztu, by spotkać się z Victorem Orbanem. Niespodziewanie najwięcej mówi się jednak o rozmowie prezydenta z… dziennikarzem TVN24 Mateuszem Półchłopkiem. Reporter zapytał Nawrockiego czy nie przeszkadzają mu dobre relacje Orbana z Władimirem Putinem. Tyle wystarczyło, by były prezes IPN zachował się tak, jakby miał na sobie ortalionowy dres, a nie elegancko skrojony garnitur. I natychmiast wystartował do dziennikarza. – Pan nie słuchał, co ja myślę o Władimirze Putinie? Robiliście materiały, że mnie ściga Putin? Pan redaktor się ogarnie i słucha, co mówi prezydent Polski. Mówię do pana, panie redaktorze. Władimir Putin to zbrodniarz, rozumie pan redaktor? – grzmiał wściekły Karol Nawrocki. Doprawdy była to żenująca scenka, bo tak to się może zachowywać – z całym szacunkiem – bramkarz pod nocnym klubem, a nie prezydent 40 milionowego kraju. Dziennikarz TVN24 o spięciu z Nawrockim Oczywiście w sieci zawrzało i trudno się temu dziwić. Nerwową reakcję prezydenta komentowali m.in. premier Donald Tusk, prezydencki minister Marcin Przydacz, posłowie, publicyści, dziennikarze i polityczni eksperci. We wtorek o

Nawrocki na niego naskoczył, teraz przerywa milczenie. Króciutko! "Po raz pierwszy spotkałem się z tak..."

Dziennikarz TVN24, na którego naskoczył Karol Nawrocki, skomentował incydent. Mateusz Półchłopek przyznał, że wyskok prezydenta kompletnie go zaskoczył.

Prezydent wyjątkowo nerwowy

W poniedziałek Karol Nawrocki najpierw spotkał się w Przemyślu z prezydentem Węgier, a później wyruszył do Budapesztu, by spotkać się z Victorem Orbanem. Niespodziewanie najwięcej mówi się jednak o rozmowie prezydenta z… dziennikarzem TVN24 Mateuszem Półchłopkiem. Reporter zapytał Nawrockiego czy nie przeszkadzają mu dobre relacje Orbana z Władimirem Putinem. Tyle wystarczyło, by były prezes IPN zachował się tak, jakby miał na sobie ortalionowy dres, a nie elegancko skrojony garnitur. I natychmiast wystartował do dziennikarza.

– Pan nie słuchał, co ja myślę o Władimirze Putinie? Robiliście materiały, że mnie ściga Putin? Pan redaktor się ogarnie i słucha, co mówi prezydent Polski. Mówię do pana, panie redaktorze. Władimir Putin to zbrodniarz, rozumie pan redaktor? – grzmiał wściekły Karol Nawrocki. Doprawdy była to żenująca scenka, bo tak to się może zachowywać – z całym szacunkiem – bramkarz pod nocnym klubem, a nie prezydent 40 milionowego kraju.

Dziennikarz TVN24 o spięciu z Nawrockim

Oczywiście w sieci zawrzało i trudno się temu dziwić. Nerwową reakcję prezydenta komentowali m.in. premier Donald Tusk, prezydencki minister Marcin Przydacz, posłowie, publicyści, dziennikarze i polityczni eksperci. We wtorek o spięciu z Nawrockim napisał sam Mateusz Półchłopek z TVN24, którego pytanie tak bardzo zdenerwowało prezydenta.

– W swojej kilkunastoletniej pracy dziennikarskiej po raz pierwszy spotkałem się z tak emocjonalną reakcją polityka na moje pytanie, co było dla mnie zaskoczeniem, zwłaszcza że było ono skierowane do Prezydenta Rzeczypospolitej. Rolą dziennikarzy jest zadawanie pytań, na tym polega nasza praca – krótko podsumował reporter TVN24.

Wpis dziennikarza spotkał się z pozytywnymi reakcjami internautów, którzy przyznali mu rację. „Zadał Pan jedyne pytanie, które powinno było paść. Celne, stąd ta reakcja”, „Brawo Panie redaktorze, cała Polska jest z Panem!”, „Doceniamy. Rolą dziennikarzy jest pytać” – czytamy w komentarzach pod wpisem Półchłopka.

Źródło: Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz