Nawrocki już żałuje TEGO wpisu? O 15:23 uderzył w rząd, nagle nadział się na ripostę wiceministra. „Żeby było jasne...”
Karol Nawrocki, który dwukrotnie zawetował ustawę o kryptowalutach, teraz uderza w rząd. Pod postem prezydenta zaroiło się od komentarzy. Wciąż gorąco wokół tematu kryptowalut. Afera firmy Zondacrypto zatacza coraz większe kręgi. „Gazeta Wyborcza” informuje, że kontrolę nad firmą sprawuje jedna z najgroźniejszych rosyjskich grup przestępczych – mafia tambowska, mająca powiązania z politykami z partii Władimira Putina. Co istotne, o „rosyjskich wątkach” wokół sprawy, mówił już wcześniej Donald Tusk. Niedawno, przed głosowaniem nad odrzuceniem prezydenckiego weta do ustawy o kryprowalutach, Tusk mówił, że „w 2022 r. rozpoczęła się wielka kariera tej firmy za pieniądze rosyjskiej mafii” Podkreślił, że taką informacją dysponują polskie służby. O tym samym miał mówić podczas zamkniętego posiedzenia Sejmu na początku grudnia 2025 roku. No nie da się ukryć, że dwa prezydenckie weta do ustawy o kryptowalutach wyglądają teraz wyjątkowo niewygodnie. Nawrocki sięgnął więc za klawiaturę i w poniedziałkowe popołudnie wysmażył post, w którym atakuje rząd. – Żeby było jasne: pierwsze pismo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczące rynku kryptowalut wpłynęło do Kancelarii Prezydenta RP 12 grudnia 2025 r. Czyli 11 dni po zawetowaniu przeze mnie ustawy z 7 listopada 2025 r. o kryptoaktywach, 7 dni po tajnym posiedzeniu Sejmu. Rząd kłamstwami nie przykryje swojej nieudolności i bezradności w braku

Karol Nawrocki, który dwukrotnie zawetował ustawę o kryptowalutach, teraz uderza w rząd. Pod postem prezydenta zaroiło się od komentarzy.
Wciąż gorąco wokół tematu kryptowalut. Afera firmy Zondacrypto zatacza coraz większe kręgi. „Gazeta Wyborcza” informuje, że kontrolę nad firmą sprawuje jedna z najgroźniejszych rosyjskich grup przestępczych – mafia tambowska, mająca powiązania z politykami z partii Władimira Putina. Co istotne, o „rosyjskich wątkach” wokół sprawy, mówił już wcześniej Donald Tusk. Niedawno, przed głosowaniem nad odrzuceniem prezydenckiego weta do ustawy o kryprowalutach, Tusk mówił, że „w 2022 r. rozpoczęła się wielka kariera tej firmy za pieniądze rosyjskiej mafii” Podkreślił, że taką informacją dysponują polskie służby. O tym samym miał mówić podczas zamkniętego posiedzenia Sejmu na początku grudnia 2025 roku.
No nie da się ukryć, że dwa prezydenckie weta do ustawy o kryptowalutach wyglądają teraz wyjątkowo niewygodnie. Nawrocki sięgnął więc za klawiaturę i w poniedziałkowe popołudnie wysmażył post, w którym atakuje rząd.
– Żeby było jasne: pierwsze pismo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczące rynku kryptowalut wpłynęło do Kancelarii Prezydenta RP 12 grudnia 2025 r. Czyli 11 dni po zawetowaniu przeze mnie ustawy z 7 listopada 2025 r. o kryptoaktywach, 7 dni po tajnym posiedzeniu Sejmu. Rząd kłamstwami nie przykryje swojej nieudolności i bezradności w braku kontroli nad rynkiem kryptowalut. Rozliczcie siebie, nie opozycję! – zagrzmiał Nawrocki na platformie X. Ale przecież z tych tłumaczeń wynika, że prezydent dostał pismo z ABW… dwa miesiące przed drugim wetem, które miało miejsce 12 lutego 2026 roku. Szybko wypomnieli mu to internauci w komentarzach.
Żeby było jasne: pierwsze pismo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczące rynku kryptowalut wpłynęło do Kancelarii Prezydenta RP 12 grudnia 2025 r.❗️Czyli 11 dni po zawetowaniu przeze mnie ustawy z 7 listopada 2025 r. o kryptoaktywach, 7 dni po tajnym posiedzeniu Sejmu 🤦♂️…
— Karol Nawrocki (@NawrockiKn) April 27, 2026
„A drugie weto?”, „Przecież to jest jawne przyznanie się do rażącego niedopełnienia obowiązków”, „I mając te wiedzę zdecydował się pan ponownie zawetować tę Ustawę, w lutym 2026? Tymi manipulacjami nie przykryje pan swojej nieudolności i bezradności”, „Nie, no logiczne przecież- dlatego zavetowałeś drugi raz”, „Czyli drugie weto Pan już zrobił mając tę wiedzę” – czytamy w komentarzach. Jest też głos z rządu – na wpis prezydenta zareagował wiceszef MON Cezary Tomczyk, który wypunktował logikę Nawrockiego.
– Żeby było jasne: – 12 grudnia 2025 otrzymał Pan pismo z ABW, – 12 lutego 2026 zawetował Pan drugą ustawę dotyczącą kryptowalut. Miał Pan dwa miesiące, by podjąć właściwą decyzję – a mimo to zawetował ją Pan z premedytacją, w pełni świadomie biorąc na siebie konsekwencje tej decyzji. Rozliczenie proszę zacząć od własnego sumienia – napisał Tomczyk.
Żeby było jasne:
– 12 grudnia 2025 otrzymał Pan pismo z ABW,
– 12 lutego 2026 zawetował Pan drugą ustawę dotyczącą kryptowalut.Miał Pan dwa miesiące, by podjąć właściwą decyzję – a mimo to zawetował ją Pan z premedytacją, w pełni świadomie biorąc na siebie konsekwencje tej… https://t.co/M0Pt9MNChX
— Cezary Tomczyk (@CTomczyk) April 27, 2026
Udostepnij artykul
