Polityka i spoleczenstwo

Nagle w rozmowie padło znane nazwisko. To u NIEGO pomieszkuje teraz Ziobro? „Plotki z Waszyngtonu są takie...”

14 maja 2026, 15:20493 wyswietlen
Udostępnij:

Zbigniew Ziobro jest w USA, ale gdzie dokładnie? Dziennikarz Andrzej Stankiewicz wskazał, u kogo pomieszkuje obecnie uciekinier. To ważna postać PiS. Ziobro zatrzymał się u partyjnego kolegi? Na polskim politycznym podwórku nie brakuje emocji. W niedzielę gruchnęła wieść, że Zbigniew Ziobro cichaczem ewakuował się z Budapesztu do USA. Zrobił to tuż przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowego premiera Węgier Petera Magyara, który już wcześniej dawał do zrozumienia, że polityczni uciekinierzy – Ziobro i Marcin Romanowski – nie mają czego szukać w jego kraju. Ziobro od kilku dni lansuje się w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się nawet, że ma pełnić rolę „korespondenta” i eksperta TV Republika, co wzbudziło spekulacje, że telewizja była jakoś zamieszana w ucieczkę polityka PiS. Kluczową rolę w tym planie odegrał według nieoficjalnych informacji zaś Adam Bielan, który znany jest ze swoich wpływów i zagranicznych kontaktów. Swoją robotę miał też do wykonania Jacek Kurski. – Wiemy, że Jacek Kurski lobbował u Amerykanów, że Patrycja Kotecka lobowała u Amerykanów – mówił Andrzej Stankiewicz z Onetu. Dziennikarz podzielił się też ciekawymi, niepotwierdzonymi informacjami na temat dokładnego miejsca pobytu Ziobry. – Plotki z Waszyngtonu są takie, że Zbigniew Ziobro mieszka u Jacka Kurskiego – wskazał Stankiewicz. Kurski sam już jakiś czas temu zamieszkał na stałe w USA. –

Nagle w rozmowie padło znane nazwisko. To u NIEGO pomieszkuje teraz Ziobro? „Plotki z Waszyngtonu są takie...”

Zbigniew Ziobro jest w USA, ale gdzie dokładnie? Dziennikarz Andrzej Stankiewicz wskazał, u kogo pomieszkuje obecnie uciekinier. To ważna postać PiS.

Ziobro zatrzymał się u partyjnego kolegi?

Na polskim politycznym podwórku nie brakuje emocji. W niedzielę gruchnęła wieść, że Zbigniew Ziobro cichaczem ewakuował się z Budapesztu do USA. Zrobił to tuż przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowego premiera Węgier Petera Magyara, który już wcześniej dawał do zrozumienia, że polityczni uciekinierzy – Ziobro i Marcin Romanowski – nie mają czego szukać w jego kraju.

Ziobro od kilku dni lansuje się w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się nawet, że ma pełnić rolę „korespondenta” i eksperta TV Republika, co wzbudziło spekulacje, że telewizja była jakoś zamieszana w ucieczkę polityka PiS. Kluczową rolę w tym planie odegrał według nieoficjalnych informacji zaś Adam Bielan, który znany jest ze swoich wpływów i zagranicznych kontaktów. Swoją robotę miał też do wykonania Jacek Kurski.

– Wiemy, że Jacek Kurski lobbował u Amerykanów, że Patrycja Kotecka lobowała u Amerykanów – mówił Andrzej Stankiewicz z Onetu. Dziennikarz podzielił się też ciekawymi, niepotwierdzonymi informacjami na temat dokładnego miejsca pobytu Ziobry.

Plotki z Waszyngtonu są takie, że Zbigniew Ziobro mieszka u Jacka Kurskiego – wskazał Stankiewicz. Kurski sam już jakiś czas temu zamieszkał na stałe w USA. – Stara miłość, mimo turbulencji, które przez lata obu panów dzieliły, wróciła – podsumował dziennikarz.

Czyli nie u Adamka

Pobyt u Kurskiego brzmi prawdopodobniej, niż poprzednie spekulacje, jakoby Ziobro zatrzymał się u… Tomasza Adamka.

To nieprawda, Zbyszka nie ma ani u mnie na działce, ani w moich apartamentach. Jestem zaskoczony takimi informacjami zwłaszcza, że nie miałem z nim kontaktu przez kilka lat. Znamy się osobiście, to prawda. Uważam go za bardzo dobrego człowieka i polityka, ale u mnie go nie ma. Może wybrał się do Waszyngtonu na spotkanie z Trumpem lub jego przedstawicielami – dementował te pogłoski „Góral” w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty.

Adamek postanowił też zakpić w mediach społecznościowych z pojawiających się plotek i wrzucił wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcie z politykiem PiS. Jak widać w komentarzach, niektórzy uwierzyli, że to prawdziwa fotka, a nie wytwór AI. „Chyba za dużo ciosów w głowę było…”, „Jeśli to serio prawdziwa fotka Ziobry, to mega wstyd i żenada Tomaszu”, „Za dużo ciosów”, „Adamek jesteś zerem” – piszą internauci.

Źródło: Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz