Polityka i spoleczenstwo

Kolega Ziobry w tarapatach, jest wniosek o uchylenie immunitetu! "Chodzi o czas, gdy był..."

9 lutego 2026, 14:30379 wyswietlen
Udostępnij:

Robi się coraz ciekawiej! Do marszałka Włodzimierza Czarzastego właśnie wpłynął wniosek Waldemara Żurka o uchylenie immunitetu byłego współpracownikowi Zbigniewa Ziobry. Jest wniosek do marszałka To nie jest dobry czas dla polityków PiS, którzy zajmowali w ostatnich latach ważne funkcje w ministerstwie sprawiedliwości. Dopiero co za Zbigniewem Ziobrą wystawiony został list gończy, a teraz bardzo czarne chmury wiszą nad jego byłym współpracownikiem, Michałem Wosiem. Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy może stracić immunitet i zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Chodzi o nieprawidłowości w zarządzaniu Służbą Więzienną, za którą odpowiadał Michał Woś, gdy był wiceszefem resoru sprawiedliwości. W poniedziałkowe popołudnie rzeczniczka Prokuratora Generalnego Anna Adamiak poinformowała, że do marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego wpłynął wniosek Waldemara Żurka o uchylenie immunitetu byłego współpracownikowi Zbigniewa Ziobry. Ma to związek ze śledztwem, które prowadzi Zespół Śledczy powołany w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu. Jak czytamy w komunikacie, chodzi o „podejrzenie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych Służby Więziennej, a także przez byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości sprawującego nadzór nad tą instytucją”. Na czym miały polegać nieprawidłowości? Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratora Generalnego, śledztwo ruszyło po sygnałach przekazanych przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. O co konkretnie chodzi? O wątpliwości wokół powołania Inspektoratu Wewnętrznego, zasad przyjmowania

Kolega Ziobry w tarapatach, jest wniosek o uchylenie immunitetu! "Chodzi o czas, gdy był..."

Robi się coraz ciekawiej! Do marszałka Włodzimierza Czarzastego właśnie wpłynął wniosek Waldemara Żurka o uchylenie immunitetu byłego współpracownikowi Zbigniewa Ziobry.

Jest wniosek do marszałka

To nie jest dobry czas dla polityków PiS, którzy zajmowali w ostatnich latach ważne funkcje w ministerstwie sprawiedliwości. Dopiero co za Zbigniewem Ziobrą wystawiony został list gończy, a teraz bardzo czarne chmury wiszą nad jego byłym współpracownikiem, Michałem Wosiem. Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy może stracić immunitet i zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Chodzi o nieprawidłowości w zarządzaniu Służbą Więzienną, za którą odpowiadał Michał Woś, gdy był wiceszefem resoru sprawiedliwości.

W poniedziałkowe popołudnie rzeczniczka Prokuratora Generalnego Anna Adamiak poinformowała, że do marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego wpłynął wniosek Waldemara Żurka o uchylenie immunitetu byłego współpracownikowi Zbigniewa Ziobry. Ma to związek ze śledztwem, które prowadzi Zespół Śledczy powołany w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu. Jak czytamy w komunikacie, chodzi o „podejrzenie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych Służby Więziennej, a także przez byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości sprawującego nadzór nad tą instytucją”.

Na czym miały polegać nieprawidłowości?

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratora Generalnego, śledztwo ruszyło po sygnałach przekazanych przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. O co konkretnie chodzi? O wątpliwości wokół powołania Inspektoratu Wewnętrznego, zasad przyjmowania nowych osób do formacji oraz sposobu wydawania pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie SW.

– Nieprawidłowości miały polegać w szczególności na zatrudnianiu w Służbie Więziennej osób bez przeprowadzenia wymaganego naboru oraz bez posiadania odpowiednich kwalifikacji, a także na podejmowaniu decyzji o przedterminowym nadawaniu kolejnych stopni oficerskich z naruszeniem przepisów ustawy z 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej — przekazała prok. Anna Adamiak.

Głos w sprawie zabrał już na X m.in. rzecznik rządu Adam Szłapka. – Jest akt oskarżenia: Michał Woś podejrzany o przekroczenie uprawnień, nielegalne awanse i decyzje personalne w Służbie Więziennej. Teraz czas na Sejm, który podejmie decyzję o uchyleniu jego immunitetu – napisał na platformie X polityk Koalicji Obywatelskiej. Już sobie wyobrażamy te nerwowe wpisy z drugiej strony sceny politycznej…

Źródło: Fakt.pl

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz