Kaczyński trafił do szpitala, rzecznik PiS potwierdza! "Na obserwacji i badaniach"
Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Życiu i zdrowiu prezesa PiS nie zagraża niebezpieczeństwo. Z partii płyną nowe wieści na temat nagłej choroby prezesa PiS. Prezes PiS trafił do szpitala Jak poinformowała Radio WNET, Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Co się stało? Jak przekonuje rzecznik PiS Rafał Bochenek, zdrowiu i życiu prezesa PiS absolutnie nic nie zagraża. Wiadomo, że polityk z Nowogrodzkiej spędzi w placówce kilka najbliższych dni, więc automatycznie będzie wyłączony z wszelkich aktywności politycznych. – Pan prezes w związku z sezonową infekcją przebywa w szpitalu na obserwacji i na badaniach. Będzie tam przebywał pewnie kilka najbliższych dni. W tym okresie bardzo wielu Polaków „łapie” tego typu infekcje, nie jest to nic nadzwyczajnego – przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek w rozmowie z Wirtualną Polską. Poseł dodał, że nie ma żadnych podstaw, by robić z całej sytuacji „dramat”. „Pewnie go przewiało” Jeszcze w weekend Jarosław Kaczyński spotkał się z sympatykami PiS w Skarżysku Kamiennej, wcześniej uczestniczył w w konferencji poświęconej rolnictwie w Starym Lubotyniu. Już wtedy prezes miał być przeziębiony, ale w poniedziałek zjawił się w pracy. – Przewiało go pewnie podczas kongresu rolniczego, bo w tej szkole podstawowej było strasznie zimno – powiedział z

Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Życiu i zdrowiu prezesa PiS nie zagraża niebezpieczeństwo. Z partii płyną nowe wieści na temat nagłej choroby prezesa PiS.
Prezes PiS trafił do szpitala
Jak poinformowała Radio WNET, Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Co się stało? Jak przekonuje rzecznik PiS Rafał Bochenek, zdrowiu i życiu prezesa PiS absolutnie nic nie zagraża. Wiadomo, że polityk z Nowogrodzkiej spędzi w placówce kilka najbliższych dni, więc automatycznie będzie wyłączony z wszelkich aktywności politycznych.
– Pan prezes w związku z sezonową infekcją przebywa w szpitalu na obserwacji i na badaniach. Będzie tam przebywał pewnie kilka najbliższych dni. W tym okresie bardzo wielu Polaków „łapie” tego typu infekcje, nie jest to nic nadzwyczajnego – przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek w rozmowie z Wirtualną Polską. Poseł dodał, że nie ma żadnych podstaw, by robić z całej sytuacji „dramat”.
„Pewnie go przewiało”
Jeszcze w weekend Jarosław Kaczyński spotkał się z sympatykami PiS w Skarżysku Kamiennej, wcześniej uczestniczył w w konferencji poświęconej rolnictwie w Starym Lubotyniu. Już wtedy prezes miał być przeziębiony, ale w poniedziałek zjawił się w pracy. – Przewiało go pewnie podczas kongresu rolniczego, bo w tej szkole podstawowej było strasznie zimno – powiedział z kolei informator „Faktu”.
Dziennikarze „Super Expressu” dotarli do jeszcze bardziej szczegółowych informacji. Wg. tych doniesień prezes PiS miał dostać zapalenia płuc. „Kaczyńskiego złapało choróbsko, męczy go potworny kaszel i podwyższona temperatura” – czytamy w serwisie Se.pl.
Jarosław Kaczyński w ostatnich latach zmagał się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Prezes PiS przed końcem 2023 r. roku przeszedł operację kolana – i o tym wiedzieli wszyscy. Później okazało się jednak, że prezes przeszedł też sepsę. — Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie —mówił jeden z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego.
Na początku 2025 r. Kaczyński trafił z kolei do szpitala w Lublinie. Wtedy miało chodzić o rutynowe, wcześniej zaplanowane badania.
Źródło: Radio WNET, Wp.pl, Fakt.pl
Udostepnij artykul
