Polityka i spoleczenstwo

Kaczyński spotkał się z Morawieckim, ale nie byli sami. Zdjęcie z 2:24 niesie się po sieci! "Kto się czubi..."

21 kwietnia 2026, 09:34464 wyswietlen
Udostępnij:

Jarosław Kaczyński spotkał się z Mateuszem Morawieckim, by rozładować ostatnie napięcie między politykami. Przy rozmowach obecny był niespodziewany gość. Żrą się w PiS Zanosiło się na to od dawna: Mateusz Morawiecki odpalił polityczną bombę i założył Stowarzyszenie Rozwój Plus. Sytuacja jest jednoznaczna – to jawny krok byłego premiera w kierunku wyjścia z PiS i zalążek nowej partii, która prędzej czy później powstanie na prawicy. Jarosław Kaczyński ma ogromny ból głowy: do tej pory musiał konkurować o prawicowy elektorat z Konfederacją i Grzegorzem Braunem, za chwilę do tej listy dopisze partię Morawieckiego. Tak to widzimy. Co gorsza dla prezesa, do stowarzyszenia Morawieckiego zapisało się już wielu polityków PiS. To m.in. Paweł Jabłoński, Michał Dworczyk, Waldemar Buda, Marcin Horała, Piotr Müller, Krzysztof Szczucki czy Ryszard Terlecki. Coś nam mówi, że to ostatni nazwisko jest szczególnym ciosem dla Kaczyńskiego A co na to wszystko sam były premier? – Stowarzyszenie Rozwój Plus zostało założone. Naszym celem jest tworzenie dodatkowej przestrzeni do dialogu, wymiany doświadczeń oraz inicjowania działań wspierających rozwój społeczny i gospodarczy Polski – przekazał Wirtualnej Polsce Mateusz Morawiecki. – Chcę skupić osoby, którym nie pasuje coś w każdej z partii politycznych po prawej stronie: czy to w PiS-ie, czy w Konfederacji, czy Koronie

Kaczyński spotkał się z Morawieckim, ale nie byli sami. Zdjęcie z 2:24 niesie się po sieci! "Kto się czubi..."

Jarosław Kaczyński spotkał się z Mateuszem Morawieckim, by rozładować ostatnie napięcie między politykami. Przy rozmowach obecny był niespodziewany gość.

Żrą się w PiS

Zanosiło się na to od dawna: Mateusz Morawiecki odpalił polityczną bombę i założył Stowarzyszenie Rozwój Plus. Sytuacja jest jednoznaczna – to jawny krok byłego premiera w kierunku wyjścia z PiS i zalążek nowej partii, która prędzej czy później powstanie na prawicy. Jarosław Kaczyński ma ogromny ból głowy: do tej pory musiał konkurować o prawicowy elektorat z Konfederacją i Grzegorzem Braunem, za chwilę do tej listy dopisze partię Morawieckiego. Tak to widzimy.

Co gorsza dla prezesa, do stowarzyszenia Morawieckiego zapisało się już wielu polityków PiS. To m.in. Paweł Jabłoński, Michał Dworczyk, Waldemar Buda, Marcin Horała, Piotr Müller, Krzysztof Szczucki czy Ryszard Terlecki. Coś nam mówi, że to ostatni nazwisko jest szczególnym ciosem dla Kaczyńskiego

A co na to wszystko sam były premier? – Stowarzyszenie Rozwój Plus zostało założone. Naszym celem jest tworzenie dodatkowej przestrzeni do dialogu, wymiany doświadczeń oraz inicjowania działań wspierających rozwój społeczny i gospodarczy Polski – przekazał Wirtualnej Polsce Mateusz Morawiecki. – Chcę skupić osoby, którym nie pasuje coś w każdej z partii politycznych po prawej stronie: czy to w PiS-ie, czy w Konfederacji, czy Koronie Polskiej Brauna – dodał.

Takich dwóch jak ich trzech…

W środowisku politycznym zawrzało, a w PiS na dobre rozpętała się wojna frakcji. To właśnie dlatego w poniedziałek 20 kwietnia Jarosław Kaczyński spotkał się przy jednym stole z Mateuszem Morawieckim. O czym rozmawiano? Możemy się tylko domyślać. Prezes zapewne przypominał o wierności partii, badał grunt i przypominał Morawieckiemu, że łatwo stracić miejsce na listach PiS. Były premier? Pewnie prężył muskuły i udawał, że w ogóle go to nie rusza. To oczywiście tylko nasze domysły.

Co ciekawe, przy stole z Kaczyńskim i Morawieckim zasiadł jeszcze jeden polityk PiS – europoseł Adam Bielan. – Są pomysły, jest porozumienie i wspólny kierunek. A że czasem iskrzy? Kto się lubi, ten się czubi. Dziękuję! – napisał o godz. 2.24 nad ranem Bielan i oznaczył w poście Morawieckiego i Kaczyńskiego.

Źródło: Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz