„I tak tego nie puścicie!” Nawrocki zobaczył reportera TVP i zaczął się żalić. TAK stacja odpowiedziała na zaczepkę
Prezydent Karol Nawrocki wytknął Telewizji Polskiej, że ta nie emituje jego wystąpień albo pokazuje w taki sposób, że zniekształca jego przekaz. O ironio, powiedział to w trakcie konferencji… transmitowanej przez publiczne medium. Karol Nawrocki w Davos Prezydent Karol Nawrocki udał się na konferencję w Davos, gdzie mądrzył się na temat relacji pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, unikał wypowiadania się w imieniu tej pierwszej. – Ciężko mi odpowiadać, panie redaktorze, w imieniu liderów Unii Europejskiej – mówił i wskazał na „rozczarowanie niektórymi działaniami Unii Europejskiej”. Chwalił Polskę, która przez lata przestrzegała UE przed błędami, które i tak zostały popełnione. – UE przespała ważne lata – załamywał ręce. TVP nie puszcza moich przemówień Na miejscu obecny był reporter TVP, więc Nawrocki postanowił zarzucić stacji, że nie… transmituje jego przemówień. – Wyrażę swój smutek, panie redaktorze, bo pewnie i tak tego nie puścicie w Telewizji Polskiej – powiedział do dziennikarza stacji. – Cieszę się, że pan redaktor jest, sympatycznie się pan redaktor do mnie uśmiecha, ale pewnie w telewizji publicznej w likwidacji powiecie, że miałem niezawiązaną sznurówkę – dodał. Pozdrowił też widzów mediów publicznych. – Życzę powodzenia. Pozdrawiam widzów Telewizji Polskiej w likwidacji, jeśli mnie usłyszycie – powiedział. Słyszeli, bo – o

Prezydent Karol Nawrocki wytknął Telewizji Polskiej, że ta nie emituje jego wystąpień albo pokazuje w taki sposób, że zniekształca jego przekaz. O ironio, powiedział to w trakcie konferencji… transmitowanej przez publiczne medium.
Karol Nawrocki w Davos
Prezydent Karol Nawrocki udał się na konferencję w Davos, gdzie mądrzył się na temat relacji pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, unikał wypowiadania się w imieniu tej pierwszej. – Ciężko mi odpowiadać, panie redaktorze, w imieniu liderów Unii Europejskiej – mówił i wskazał na „rozczarowanie niektórymi działaniami Unii Europejskiej”.
Chwalił Polskę, która przez lata przestrzegała UE przed błędami, które i tak zostały popełnione. – UE przespała ważne lata – załamywał ręce.
TVP nie puszcza moich przemówień
Na miejscu obecny był reporter TVP, więc Nawrocki postanowił zarzucić stacji, że nie… transmituje jego przemówień. – Wyrażę swój smutek, panie redaktorze, bo pewnie i tak tego nie puścicie w Telewizji Polskiej – powiedział do dziennikarza stacji. – Cieszę się, że pan redaktor jest, sympatycznie się pan redaktor do mnie uśmiecha, ale pewnie w telewizji publicznej w likwidacji powiecie, że miałem niezawiązaną sznurówkę – dodał. Pozdrowił też widzów mediów publicznych.
– Życzę powodzenia. Pozdrawiam widzów Telewizji Polskiej w likwidacji, jeśli mnie usłyszycie – powiedział. Słyszeli, bo – o ironio – wystąpienie Nawrockiego było transmitowane na żywo w TVP.
I teraz pytanie: czy prezydent nie wiedział, że jego przemówienie jest transmitowane, czy po prostu TVP uznała, że go strolluje i tylko dlatego transmitowała jego konferencję w całości, nie pokazując przy tym sznurówek. A może było jeszcze inaczej: Nawrocki wpadł na pomysł, by w ten sposób, narzekając na TVP, zmusić stację do pełnej transmisji? Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.
Prezydent @NawrockiKn podczas konferencji w Davos zarzucił, że TVP nie emituje jego wystąpień lub pokazuje je w sposób zniekształcony.
Tymczasem ze strony publicznego nadawcy wielokrotnie kierowane były zaproszenia do głowy państwa – wszystkie zostały odrzucone ⤵️ pic.twitter.com/GKi2lZ3vsm
— tvp.info 🇵🇱 (@tvp_info) January 22, 2026
Jak to jest z tymi przemówieniami i transmisjami?
Stacja odpowiedziała prezydentowi i ujawniła, że zaprasza go na rozmowy, ale ten nie chce przyjść. – 21 lipca 2025 dyrekcja TVP Info skierowała zaproszenie do programu „Pytanie dnia”, proponując dwa terminy – 6 lub 7 sierpnia i zastrzegając, że „czas i miejsce rozmowy są do ustalenia z Panem Prezydentem”. Kolejne zaproszenie – również do programu „Pytanie dnia” – zostało skierowane do prezydenta w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na tydzień przed obchodami – czytamy na stronie stacji.
Następnie zapraszano go 16 grudnia 2025 roku, przed wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. – Na niektóre z zaproszeń przedstawiciele Kancelarii Prezydenta nie odpowiedzieli. W innych wypadkach odmówili – załamuje ręce TVP.
Dodajmy, że Telewizja Polska transmituje wystąpienia i orędzia prezydenta Karola Nawrockiego od momentu jego zaprzysiężenia.
Źródło: TVP
Udostepnij artykul
