Po godzinach

HIT! Posłanka PiS wybrała się do puszczy, ludzie turlają się ze śmiechu. "Żubry przecież nie będą tam sobie..." [WIDEO] - CrowdMedia

1 maja 2026, 10:5636 wyswietlen
Udostępnij:

Czy właśnie usłyszeliśmy przyrodniczą bzdurę roku? Niezawodna i niepodrabialna posłanka PiS Maria Kurowska sprawiła, że po jej wykładzie o puszczy i żubrach może rozboleć brzuch. Ze śmiechu.

HIT! Posłanka PiS wybrała się do puszczy, ludzie turlają się ze śmiechu. "Żubry przecież nie będą tam sobie..." [WIDEO] - CrowdMedia

Czy właśnie usłyszeliśmy przyrodniczą bzdurę roku? Niezawodna i niepodrabialna posłanka PiS Maria Kurowska sprawiła, że po jej wykładzie o puszczy i żubrach może rozboleć brzuch. Ze śmiechu.

Żubr występuje w puszczy

Maria Kurowska ostatnimi czasy wyrasta na naszą ulubioną posłankę PiS. Mamy nadzieję, że pewnego dnia powstanie jakaś komisja śledcza, której będzie współprzewodniczyć wraz z Markiem Suskim. Ile byśmy dali, żeby zobaczyć ten duet w akcji!

Po raz pierwszy głośniej o posłance Kurowskiej zrobiło się w 2024 r., gdy cała Polska dowiedziała się, że została laureaką „klimatycznej bzdury roku”. – Jeśli będzie zeroemisyjność i nie będzie CO2 w powietrzu, to zagłodzimy przyrodę, bo z czego będzie się rozwijać? – zapytała pewnego razu i od razu w jej ręce powędrowała tak dumna nagroda.

Żeby było ciekawiej, Maria Kurowska zasiada w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. W środę 29 kwietnia posłanka zaczęła wygłaszać swoje mądrości na temat Puszczy Białowieskiej, do której pewnego dnia się wybrała. – Ta puszcza jest zniszczona – myślę, że w ponad 40 proc. To, co ja widziałam, to dosłownie 100 proc. puszczy jest zniszczone. Przecież tam w ogóle nie ma normalnych drzew, 60-letnich czy stuletnich. Tam rosną normalnie kije, a wśród tego jest mnóstwo drzew leżących – opowiadała.

Naukowcy reagują

– W tej puszczy ludzie nie gospodarzą, bo im nie wolno, ale nawet zwierzęta nie chcą tam przebywać. Uciekają, bo przecież jak mają się poruszać po tych drzewach leżących. Takie żubry przecież nie będą sobie tam tych nóg łamać na tych drzewach – dodała posłanka, a na sali rozległy się salwy śmiechu. – Śmiejcie się, śmiejcie, a przecieżeście widzieli żubry – skwitowała obruszona Kurowska.

Bzdura wygłoszona przez posłankę PiS wywołała nawet reakcję ruchu „Nauka dla Przyrody”, który skupia naukowców z kilkunastu polskich uniwersytetów i instytutów PAN. – Posłanka Kurowska na sejmowej Komisji Ochrony Środowiska alarmuje, że przez przewrócone martwe drzewa i gałęzie dzikie zwierzęta łamią sobie nogi… W rzeczywistości martwe drewno to ważna część ekologii lasu – wyjaśniono. Swoje trzy grosze dorzucił też dziennikarz Patryk Strzałkowski, zajmujący się tematyką przyrody i środowiska.

– Ciekawe, jak te biedne żubry radziły sobie, zanim Lasy Państwowe zaczęły wywozić drewno z Puszczy – napisał w poście na Instagramie.

Pani Mario, pani posłanko Kurowska! Proszę się nie przejmować i dalej robić swoje. To pani była w puszczy i widziała wszystko na własne oczy. Co tam ci naukowcy mogą wiedzieć?

Źródło: tvp info

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz