Polityka i spoleczenstwo

Były prezydent usłyszał, co wymyślił Nawrocki. Ostra ocena! „Urzędnik będzie mógł się polansować”

29 grudnia 2025, 12:03629 wyswietlen
Udostępnij:

Karol Nawrocki wyskoczył z nową inicjatywą. Chodzi o przekazywanie flag, które powiewają nad Pałacem Prezydenckim. Bronisław Komorowski krytycznie odniósł się do tego pomysłu. Nawrocki ma nowy pomysł Trzeba przyznać, że Karol Nawrocki z impetem wszedł na polską scenę polityczną. Poczuł się pewnie i z każdym tygodniem coraz śmielej odznacza swoją obecność. Śmiało rozpycha się w polityce zagranicznej, ochoczo sypie piach w rządowe tryby i już zawetował więcej ustaw, niż Andrzej Duda przez dekadę. No i od razu ogłosił prace nad nową konstytucją, najlepiej taką, która dałaby jak największe uprawnienia prezydentowi. Takie, jak ma Donald Trump w Ameryce. Karol Nawrocki wprowadza też pewne, nawet drobne zmiany, które mają go odróżniać od poprzednich prezydentów. A to nie zapali świec chanukowych w Pałacu Prezydenckich, a to postawi przed swoją siedzibą piękną szopkę bożonarodzeniową. Od 1 stycznia wchodzi też w życie „nowa świecka tradycja” wymyślona przez Nawrockiego, dotycząca flag powiewających nad Pałacem. – 1 stycznia 2026 r. o 12:00, a następnie w każdą sobotę o 12:00, będzie uroczyście zmieniana flaga powiewająca nad Pałacem Prezydenckim. Flaga zdjęta z masztu będzie przekazywana wspólnotom lokalnym w całej Polsce – poinformował na platformie X szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szefernaker. Komorowski: „Co to ma dać Polsce?” Co na to

Były prezydent usłyszał, co wymyślił Nawrocki. Ostra ocena! „Urzędnik będzie mógł się polansować”

Karol Nawrocki wyskoczył z nową inicjatywą. Chodzi o przekazywanie flag, które powiewają nad Pałacem Prezydenckim. Bronisław Komorowski krytycznie odniósł się do tego pomysłu.

Nawrocki ma nowy pomysł

Trzeba przyznać, że Karol Nawrocki z impetem wszedł na polską scenę polityczną. Poczuł się pewnie i z każdym tygodniem coraz śmielej odznacza swoją obecność. Śmiało rozpycha się w polityce zagranicznej, ochoczo sypie piach w rządowe tryby i już zawetował więcej ustaw, niż Andrzej Duda przez dekadę. No i od razu ogłosił prace nad nową konstytucją, najlepiej taką, która dałaby jak największe uprawnienia prezydentowi. Takie, jak ma Donald Trump w Ameryce.

Karol Nawrocki wprowadza też pewne, nawet drobne zmiany, które mają go odróżniać od poprzednich prezydentów. A to nie zapali świec chanukowych w Pałacu Prezydenckich, a to postawi przed swoją siedzibą piękną szopkę bożonarodzeniową. Od 1 stycznia wchodzi też w życie „nowa świecka tradycja” wymyślona przez Nawrockiego, dotycząca flag powiewających nad Pałacem.

1 stycznia 2026 r. o 12:00, a następnie w każdą sobotę o 12:00, będzie uroczyście zmieniana flaga powiewająca nad Pałacem Prezydenckim. Flaga zdjęta z masztu będzie przekazywana wspólnotom lokalnym w całej Polsce – poinformował na platformie X szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szefernaker.

Komorowski: „Co to ma dać Polsce?”

Co na to były lokator Pałacu Prezydenckiego, Bronisław Komorowski? Okazuje się, że nie jest fanem tego pomysłu. Zapytany o inicjatywę Nawrockiego, dał do zrozumienia, że jest to przerost formy nad treścią.

I co to ma dać Polsce? Panu prezydentowi pewnie tak, bo będzie to okazja do jakichś miniuroczystości, jakiś urzędnik będzie mógł się trochę polansować – ocenił Komorowski na antenie Radia ZET. – Raczej bym sugerował, żeby z innej okazji, niż sobota przekazywać flagi polskie. Ja też przekazywałem, ale za jakieś konkretne działania – podkreśla były prezydent. Jego zdaniem będzie „jakaś niestosowność, jeśli flaga będzie przekazywana z tego powodu, że jest sobota”.

W Polsce nastąpiło jakieś dziwne, niebezpieczne zjawisko, że ludzie przestają stawiać politykom poważniejsze oczekiwania w zakresie moralno-etycznym. Liczy się to, kto jaki nosi krawat, kto jak głośno mówi, kto ma sprawczość i decyzje – skwitował Komorowski.

Źródło: Radio ZET

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz