Polityka i spoleczenstwo

Była 13:57, gdy rzecznik PiS opublikował TEN post. Chodzi o Kaczyńskiego. „Pomimo ostatnich dolegliwości...”

6 lutego 2026, 19:15232 wyswietlen
Udostępnij:

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala pod koniec stycznia. W piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał nowe wieści o prezesie. Choroba prezesa Pod koniec stycznia media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Od razu zaczęły się domysły, co stało się prezesowi. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował wówczas, że chodzi o „sezonową infekcję”. Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości był przeziębiony, ale zlekceważył pierwsze objawy choroby i wziął udział w spotkaniach z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej i Jędrzejowa oraz konferencji PiS w Starym Lubotyniu. – W pierwszym dniu prezes trafił z gorączką do szpitala, którą udało się szybko zbić. Było podejrzenie zapalenia płuc – relacjonował w rozmowie z „Faktem” jeden z polityków z Nowogrodzkiej. O prezesa martwią się nie tylko partyjni koleżanki i koledzy, lecz także prezydent. Karol Nawrocki zadzwonił do Kaczyńskiego i w krótkiej rozmowie życzył mu zdrowia. – Prezydent powiedział kilka kurtuazyjnych zdań, że w tym czasie nie ma z nami bardzo ważnej osoby, lidera prawicy, ale że rozmawiał z nim wcześniej i życzył mu zdrowia – dowiedzieli się przy Nowogrodzkiej dziennikarze WP. – Gdy Jarosław wyzdrowieje, spotka się z Karolem – dodał rozmówca portalu. Kaczyński wychodzi ze szpitala I wygląda na to, że wkrótce będzie

Była 13:57, gdy rzecznik PiS opublikował TEN post. Chodzi o Kaczyńskiego. „Pomimo ostatnich dolegliwości...”

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala pod koniec stycznia. W piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał nowe wieści o prezesie.

Choroba prezesa

Pod koniec stycznia media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Od razu zaczęły się domysły, co stało się prezesowi. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował wówczas, że chodzi o „sezonową infekcję”. Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości był przeziębiony, ale zlekceważył pierwsze objawy choroby i wziął udział w spotkaniach z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej i Jędrzejowa oraz konferencji PiS w Starym Lubotyniu.

W pierwszym dniu prezes trafił z gorączką do szpitala, którą udało się szybko zbić. Było podejrzenie zapalenia płuc – relacjonował w rozmowie z „Faktem” jeden z polityków z Nowogrodzkiej. O prezesa martwią się nie tylko partyjni koleżanki i koledzy, lecz także prezydent. Karol Nawrocki zadzwonił do Kaczyńskiego i w krótkiej rozmowie życzył mu zdrowia.

Prezydent powiedział kilka kurtuazyjnych zdań, że w tym czasie nie ma z nami bardzo ważnej osoby, lidera prawicy, ale że rozmawiał z nim wcześniej i życzył mu zdrowia – dowiedzieli się przy Nowogrodzkiej dziennikarze WP. – Gdy Jarosław wyzdrowieje, spotka się z Karolem – dodał rozmówca portalu.

Kaczyński wychodzi ze szpitala

I wygląda na to, że wkrótce będzie to możliwe. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował w piątkowe popołudnie, że Jarosław Kaczyński opuścił szpital.

Pan prezes Jarosław Kaczyński opuścił dzisiaj szpital w związku z zakończonym leczeniem po przebytej chorobie. Zgodnie z zaleceniami lekarskimi pozostanie jeszcze przez najbliższe dni w domu – przekazał Bochenek na platformie X. – Pomimo ostatnich dolegliwości nasz lider na bieżąco koordynował wszystkie działania PiS, nie inaczej będzie i teraz. Pracujemy dla Polski – dodał rzecznik partii.

Kaczyński opuści więc zaplanowaną na 7 lutego w Zamościu konferencję programową PiS, której tematem ma być edukacja. Na miejscu będzie Przemysław Czarnek, były minister edukacji.

– Prezes Kaczyński nie musi być na każdej takiej konferencji programowej. Nie ma powodu do niepokoju, w pewnym wieku infekcje częściej się zdarzają – mówi „Faktowi” polityk PiS.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz