Była 13:57, gdy rzecznik PiS opublikował TEN post. Chodzi o Kaczyńskiego. „Pomimo ostatnich dolegliwości...”
Jarosław Kaczyński trafił do szpitala pod koniec stycznia. W piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał nowe wieści o prezesie. Choroba prezesa Pod koniec stycznia media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Od razu zaczęły się domysły, co stało się prezesowi. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował wówczas, że chodzi o „sezonową infekcję”. Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości był przeziębiony, ale zlekceważył pierwsze objawy choroby i wziął udział w spotkaniach z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej i Jędrzejowa oraz konferencji PiS w Starym Lubotyniu. – W pierwszym dniu prezes trafił z gorączką do szpitala, którą udało się szybko zbić. Było podejrzenie zapalenia płuc – relacjonował w rozmowie z „Faktem” jeden z polityków z Nowogrodzkiej. O prezesa martwią się nie tylko partyjni koleżanki i koledzy, lecz także prezydent. Karol Nawrocki zadzwonił do Kaczyńskiego i w krótkiej rozmowie życzył mu zdrowia. – Prezydent powiedział kilka kurtuazyjnych zdań, że w tym czasie nie ma z nami bardzo ważnej osoby, lidera prawicy, ale że rozmawiał z nim wcześniej i życzył mu zdrowia – dowiedzieli się przy Nowogrodzkiej dziennikarze WP. – Gdy Jarosław wyzdrowieje, spotka się z Karolem – dodał rozmówca portalu. Kaczyński wychodzi ze szpitala I wygląda na to, że wkrótce będzie

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala pod koniec stycznia. W piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał nowe wieści o prezesie.
Choroba prezesa
Pod koniec stycznia media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński trafił do jednego z warszawskich szpitali. Od razu zaczęły się domysły, co stało się prezesowi. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował wówczas, że chodzi o „sezonową infekcję”. Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości był przeziębiony, ale zlekceważył pierwsze objawy choroby i wziął udział w spotkaniach z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej i Jędrzejowa oraz konferencji PiS w Starym Lubotyniu.
– W pierwszym dniu prezes trafił z gorączką do szpitala, którą udało się szybko zbić. Było podejrzenie zapalenia płuc – relacjonował w rozmowie z „Faktem” jeden z polityków z Nowogrodzkiej. O prezesa martwią się nie tylko partyjni koleżanki i koledzy, lecz także prezydent. Karol Nawrocki zadzwonił do Kaczyńskiego i w krótkiej rozmowie życzył mu zdrowia.
– Prezydent powiedział kilka kurtuazyjnych zdań, że w tym czasie nie ma z nami bardzo ważnej osoby, lidera prawicy, ale że rozmawiał z nim wcześniej i życzył mu zdrowia – dowiedzieli się przy Nowogrodzkiej dziennikarze WP. – Gdy Jarosław wyzdrowieje, spotka się z Karolem – dodał rozmówca portalu.
Kaczyński wychodzi ze szpitala
I wygląda na to, że wkrótce będzie to możliwe. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował w piątkowe popołudnie, że Jarosław Kaczyński opuścił szpital.
– Pan prezes Jarosław Kaczyński opuścił dzisiaj szpital w związku z zakończonym leczeniem po przebytej chorobie. Zgodnie z zaleceniami lekarskimi pozostanie jeszcze przez najbliższe dni w domu – przekazał Bochenek na platformie X. – Pomimo ostatnich dolegliwości nasz lider na bieżąco koordynował wszystkie działania PiS, nie inaczej będzie i teraz. Pracujemy dla Polski – dodał rzecznik partii.
Pan prezes @OficjalnyJK opuścił dzisiaj szpital w związku z zakończonym leczeniem po przebytej chorobie.
Zgodnie z zaleceniami lekarskimi pozostanie jeszcze przez najbliższe dni w domu.
Pomimo ostatnich dolegliwości nasz lider na bieżąco koordynował wszystkie działania…— Rafał Bochenek (@RafalBochenek) February 6, 2026
Kaczyński opuści więc zaplanowaną na 7 lutego w Zamościu konferencję programową PiS, której tematem ma być edukacja. Na miejscu będzie Przemysław Czarnek, były minister edukacji.
– Prezes Kaczyński nie musi być na każdej takiej konferencji programowej. Nie ma powodu do niepokoju, w pewnym wieku infekcje częściej się zdarzają – mówi „Faktowi” polityk PiS.
Udostepnij artykul
