Rozrywka

Andrzej Seweryn odebrał nagrodę, TVN24 przerwała transmisję. I się zaczęło! "Pan z PiS był ważniejszy" - CrowdMedia

22 kwietnia 2026, 06:25487 wyswietlen
Udostępnij:

Andrzej Seweryn został uhonorowany Nagrodą im. Bronisława Geremka. Gdy rozpoczął przemówienie, TVN24 przerwała transmisję, by przenieść się do studia "Faktów po Faktach". Część widzów nie kryła oburzenia.

Andrzej Seweryn odebrał nagrodę, TVN24 przerwała transmisję. I się zaczęło! "Pan z PiS był ważniejszy" - CrowdMedia

Andrzej Seweryn został uhonorowany Nagrodą im. Bronisława Geremka. Gdy rozpoczął przemówienie, TVN24 przerwała transmisję, by przenieść się do studia „Faktów po Faktach”. Część widzów nie kryła oburzenia.

Pierwszy laureat Nagrody Im. Bronisława Geremka

W poniedziałek 20 kwietnia Andrzej Seweryn otrzymał Nagrodę Ministrów Spraw Zagranicznych im. Bronisława Geremka za wybitne zasługi na rzecz relacji polsko-francuskich. Dodajmy: wybitny aktor jest pierwszym laureatem tej nagrody. Data uhonorowania Seweryna jest nieprzypadkowa. 20 kwietnia obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko-Francuskiej.

„Nagroda im. Bronisława Geremka stanowi wyraz uznania dla szczególnie zasłużonych dla rozwoju dialogu i współpracy między Polską a Francją, opartych na wspólnych wartościach i wielowiekowych więziach obu narodów. Jej ustanowienie wpisuje się w założenia Traktatu z Nancy – podpisanego 9 maja 2025 r. i obowiązującego od 22 stycznia br. – który wyznaczył nowy etap w relacjach dwustronnych” – czytamy na stronie MSZ.

Na uroczystości obecni byli też premier Donald Tusk i prezydent Francji Emmanuel Macron. – Jest pan godnym następcą Bronisława Geremka. Kocha pan wolność, Polskę, Francję, historię i naszą Europę. Kiedy widzimy pana na scenie, patrzymy, jakim jest pan człowiekiem, coś w nas uderza. Niczego nie bierze pan ot, tak – mówił Macron. Później głos zabrał sam laureat.

Polska dała mi życiowych i zawodowych mistrzów. Wskazała źródła, kulturę, historię, które są podwaliną mojej tożsamości. Nie mogę nie przywołać tutaj moich rodziców z ich kultem pracy. Ale i Jacka Kuronia czy Adama Michnika z ich głębokim zaangażowaniem w budowę społeczeństwa demokratycznego. Chcę też przywołać nazwiska wielkich polskich artystów, dzięki którym staję tutaj przed państwem – mówił Andrzej Seweryn i wymienił m.in. Aleksandrę Śląską, Zofię Mrozowską czy Gustawa Holoubka.

Widzowie niezadowoleni

Stacja TVN24, która prowadziła transmisję z wydarzenia w pewnym momencie przerwała wypowiedź Seweryna i przeniosła się do studia programu „Fakty po Faktach”, gdzie gośćmi byli Michał Wójcik z PiS, Michał Wawrykiewicz z KO oraz Piotr Buras, dyrektor warszawskiego biura think tanku Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych. To wywołało duże niezadowolenie części widzów, którzy w sieci dali wyraz swojego niezadowolenia.

„Pan z PiS był ważniejszy. Przykre”, „To skandal, że ucięliście wypowiedź pana Seweryna”, „Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło” – czytamy na platformie X. Jedna z internautek zwróciła się też bezpośrednio do prowadzącej „Fakty po Faktach” Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Pytanie do prowadzącej. — Czy jest Pani zadowolona z wczorajszych »Faktów po Faktach«? Zapewne nie odpowie Pani na to pytanie, proszę więc chociaż poczytać wpisy na X, które związane są z wczorajszym programem, który Pani prowadziła — spytała.

– Szanowna Pani. Piotr Buras przeprowadził wspaniałą analizę polityki europejskiej. Takich specjalistów zawsze warto słuchać. Pozdrawiam Panią serdecznie – odpowiedziała dziennikarka.

Źródło: TVN24

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz