Ależ się wściekną w Pałacu po TYM wywiadzie. Tak ostro o Nawrockim jeszcze nie było! „Uzurpator władzy”
Niespodzianki nie ma – Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Działania prezydenta w ostrych słowach skomentował poseł KO Mariusz Witczak. To się w Pałacu nie spodoba! Poseł KO: „Nawrocki jest uzurpatorem władzy” Karol Nawrocki jest prezydentem już blisko pół roku. Niespodzianki nie ma – zgodnie z przewidywaniami nie ułatwia on rządowi pracy. W ciągu swojej kilkumiesięcznej kadencji zaliczył już więcej wet, niż Andrzej Duda przez dekadę. Nic dziwnego, że w kręgach obozu władzy doczekał się pseudonimu „wetomat”. Sam prezydent tłumaczy, że podpisuje tylko ustawy „dobre dla Polski”. Oczekuje też od rządu, że ten będzie z nim współpracował już na etapie przygotowywania projektów. O działaniach prezydenta ostro wypowiedział się poseł KO Mariusz Witczak. – To są wolne żarty. Prezydent zawetował 20 ustaw. (…) Już przez kilka miesięcy Karol Nawrocki jest lepszy od swoich poprzedników, którzy przeżyli kadencje i wetowali mniej – mówił w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Jak dodał, Nawrocki „przywłaszcza” sobie kompetencje. – Karol Nawrocki nie jest uzurpatorem, jeśli chodzi o urząd, ale jest uzurpatorem kompetencji, uzurpatorem władzy, której nie posiada – ostro ocenił prezydenta poseł KO. – Samozwańczo chce zastąpić rząd, zastąpić sądy, jak słyszymy, bo już uniewinnił polityków PiS i nie chce rozliczać afer. (…) Proszę uważać, bo

Niespodzianki nie ma – Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Działania prezydenta w ostrych słowach skomentował poseł KO Mariusz Witczak. To się w Pałacu nie spodoba!
Poseł KO: „Nawrocki jest uzurpatorem władzy”
Karol Nawrocki jest prezydentem już blisko pół roku. Niespodzianki nie ma – zgodnie z przewidywaniami nie ułatwia on rządowi pracy. W ciągu swojej kilkumiesięcznej kadencji zaliczył już więcej wet, niż Andrzej Duda przez dekadę. Nic dziwnego, że w kręgach obozu władzy doczekał się pseudonimu „wetomat”. Sam prezydent tłumaczy, że podpisuje tylko ustawy „dobre dla Polski”. Oczekuje też od rządu, że ten będzie z nim współpracował już na etapie przygotowywania projektów.
O działaniach prezydenta ostro wypowiedział się poseł KO Mariusz Witczak.
– To są wolne żarty. Prezydent zawetował 20 ustaw. (…) Już przez kilka miesięcy Karol Nawrocki jest lepszy od swoich poprzedników, którzy przeżyli kadencje i wetowali mniej – mówił w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Jak dodał, Nawrocki „przywłaszcza” sobie kompetencje.
– Karol Nawrocki nie jest uzurpatorem, jeśli chodzi o urząd, ale jest uzurpatorem kompetencji, uzurpatorem władzy, której nie posiada – ostro ocenił prezydenta poseł KO. – Samozwańczo chce zastąpić rząd, zastąpić sądy, jak słyszymy, bo już uniewinnił polityków PiS i nie chce rozliczać afer. (…) Proszę uważać, bo jeszcze weźmie się za czwartą władzę i zechce samozwańczo być dziennikarzem – dodał wymownie poseł.
– Jeżeli prezydent chce ustroju prezydenckiego, to musi zmienić państwo, a jeśli chce być premierem, to musi założyć partię – powiedział Witczak.
„Nie rozumie weta”
Jak obrazowo stwierdził, weto jest „bombą atomową w rękach prezydenta”, a sam Nawrocki nadużywa swego przywileju.
– Kompletnie źle rozumie instytucję weta – wskazał. Zapewnił, że w niektórych przypadkach, gdy prawo na to pozwoli, rząd będzie próbował obejść prezydenckie weta. Są jednak przypadki, gdy nie ma na to szans.
– Natomiast w sprawach takich jak podatek cukrowy czy tania wódka, która wprowadza wiele szkód, to nic nie możemy zrobić. Jeżeli prezydent Nawrocki jest zwolennikiem taniej gorzały i rzeczy z dużą zawartością cukru, które trują nasze dzieci, no to gratuluję – wskazał gorzko Witczak.
Źródło: Polsat News
Udostepnij artykul
