Polityka i spoleczenstwo

Ależ się wściekną w Pałacu po TYM wywiadzie. Tak ostro o Nawrockim jeszcze nie było! „Uzurpator władzy”

6 stycznia 2026, 11:23730 wyswietlen
Udostępnij:

Niespodzianki nie ma – Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Działania prezydenta w ostrych słowach skomentował poseł KO Mariusz Witczak. To się w Pałacu nie spodoba! Poseł KO: „Nawrocki jest uzurpatorem władzy” Karol Nawrocki jest prezydentem już blisko pół roku. Niespodzianki nie ma – zgodnie z przewidywaniami nie ułatwia on rządowi pracy. W ciągu swojej kilkumiesięcznej kadencji zaliczył już więcej wet, niż Andrzej Duda przez dekadę. Nic dziwnego, że w kręgach obozu władzy doczekał się pseudonimu „wetomat”. Sam prezydent tłumaczy, że podpisuje tylko ustawy „dobre dla Polski”. Oczekuje też od rządu, że ten będzie z nim współpracował już na etapie przygotowywania projektów. O działaniach prezydenta ostro wypowiedział się poseł KO Mariusz Witczak. – To są wolne żarty. Prezydent zawetował 20 ustaw. (…) Już przez kilka miesięcy Karol Nawrocki jest lepszy od swoich poprzedników, którzy przeżyli kadencje i wetowali mniej – mówił w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Jak dodał, Nawrocki „przywłaszcza” sobie kompetencje. – Karol Nawrocki nie jest uzurpatorem, jeśli chodzi o urząd, ale  jest uzurpatorem kompetencji, uzurpatorem władzy, której nie posiada – ostro ocenił prezydenta poseł KO. – Samozwańczo chce zastąpić rząd, zastąpić sądy, jak słyszymy, bo już uniewinnił polityków PiS i nie chce rozliczać afer. (…) Proszę uważać, bo

Ależ się wściekną w Pałacu po TYM wywiadzie. Tak ostro o Nawrockim jeszcze nie było! „Uzurpator władzy”

Niespodzianki nie ma – Karol Nawrocki nie ułatwia rządowi pracy. Działania prezydenta w ostrych słowach skomentował poseł KO Mariusz Witczak. To się w Pałacu nie spodoba!

Poseł KO: „Nawrocki jest uzurpatorem władzy”

Karol Nawrocki jest prezydentem już blisko pół roku. Niespodzianki nie ma – zgodnie z przewidywaniami nie ułatwia on rządowi pracy. W ciągu swojej kilkumiesięcznej kadencji zaliczył już więcej wet, niż Andrzej Duda przez dekadę. Nic dziwnego, że w kręgach obozu władzy doczekał się pseudonimu „wetomat”. Sam prezydent tłumaczy, że podpisuje tylko ustawy „dobre dla Polski”. Oczekuje też od rządu, że ten będzie z nim współpracował już na etapie przygotowywania projektów.

O działaniach prezydenta ostro wypowiedział się poseł KO Mariusz Witczak.

To są wolne żarty. Prezydent zawetował 20 ustaw. (…) Już przez kilka miesięcy Karol Nawrocki jest lepszy od swoich poprzedników, którzy przeżyli kadencje i wetowali mniej – mówił w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Jak dodał, Nawrocki „przywłaszcza” sobie kompetencje.

Karol Nawrocki nie jest uzurpatorem, jeśli chodzi o urząd, ale  jest uzurpatorem kompetencji, uzurpatorem władzy, której nie posiada – ostro ocenił prezydenta poseł KO. – Samozwańczo chce zastąpić rząd, zastąpić sądy, jak słyszymy, bo już uniewinnił polityków PiS i nie chce rozliczać afer. (…) Proszę uważać, bo jeszcze weźmie się za czwartą władzę i zechce samozwańczo być dziennikarzem – dodał wymownie poseł.

Jeżeli prezydent chce ustroju prezydenckiego, to musi zmienić państwo, a jeśli chce być premierem, to musi założyć partię – powiedział Witczak.

„Nie rozumie weta”

Jak obrazowo stwierdził, weto jest „bombą atomową w rękach prezydenta”, a sam Nawrocki nadużywa swego przywileju.

Kompletnie źle rozumie instytucję weta – wskazał. Zapewnił, że w niektórych przypadkach, gdy prawo na to pozwoli, rząd będzie próbował obejść prezydenckie weta. Są jednak przypadki, gdy nie ma na to szans.

Natomiast w sprawach takich jak podatek cukrowy czy tania wódka, która wprowadza wiele szkód, to nic nie możemy zrobić. Jeżeli prezydent Nawrocki jest zwolennikiem taniej gorzały i rzeczy z dużą zawartością cukru, które trują nasze dzieci, no to gratuluję – wskazał gorzko Witczak.

Źródło: Polsat News

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz